• Nedienas ar auskaru caurumiem: 3 problēmas un risinājumi

  Padomi
  Santa.lv
  Santa.lv
  21. novembris, 2023
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Auskaru caurumi ausīs dažkārt rada sāpīgas situācijas, un tad ir jāmeklē ārsta palīdzība.
  • Izdurtais caurums ausī ir par daudz izstaipījies

  Itin bieži gadās, ka ausī izdurtais caurums pārāk lielas vai ilgstošas slodzes ietekmē ir izstaipījies, kļuvis par lielu, un auskari krīt laukā. Iespējams, caurums kādreiz bijis ieplēsts vai iekaisis. Lai atgūtu dabisku auss izskatu un glītu auskara cauruma izmēru, ir jāveic ķirurģiska korekcija. Operācija notiek vietējā anestēzijā, atsāpina tikai pašu auss ļipiņu.

  Ja caurums jau ir izstiepies liels, plašs, ar biezām, apaugušām malām, sabiezējumus izgriež un ausi sašuj.

  Brūce sadzīst nedēļas, pusotras laikā. Šuves noņem pēc apmēram 10 dienām.

  Rētas veidošanās ir atkarīga no vecuma – jaunībā rētas nobriest lēnāk, tās var būt sarkanas pat divus gadus, bet kundzei gados jau pēc trim mēnešiem ir glīta, balta līnija. Rēta sākumā ir sarkana, tad zilgana un pakāpeniski kļūst gaišāka. Ausu ļipiņas ir tā vieta, kur bieži mēdz veidoties patoloģiskas rētas – gan keloīdās (biezi rētaudi ap brūci), gan hipertrofiskās (rētaudi veidojas brūces robežās).

  Lai mazinātu rētu veidošanos, jānēsā speciāli ausu klipši.

  Keloīdām rētām būtu nepieciešamas steroīdu injekcijas, palīdz arī pretrētu plāksteri un silikona krēmi. Rētas ārstēšana parasti ir atkarīga no tā, kādā biezumā un dziļumā tā izveidojusies.

  • Izdurtais caurums ausī ir iekaisis

  Vislabāk iekaisušo auss ļipiņu vajadzētu atrādīt ārstam, piemēram, dermatologam vai kosmetologam. Tautas metodes ar zilajiem graudiņiem u. tml. iekaisuma sadziedēšanai ne vienmēr palīdz. Lai neielaistu iekaisuma procesu un izvairītos no infekcijas, dažkārt ir nepieciešamas specifiskas zāles, kas uzlabo dzīšanu un novērš rētaudu sabiezējumu risku.   

  • Netīšām izraujot auskaru, auss ir pušu

  Nevajadzētu mēģināt saspiest brūci kopā un cerēt, ka tā labi sadzīs. Auss ļipiņa ir ļoti mīksta un pašai salikt to kopā precīzi pa slāņiem, lai pēc tam veidotos glīta rēta, nav iespējams.

  Auskara izrauto brūci vajadzētu apstrādāt un sašūt diennakts laikā.

  Vēlāk brūce ir jau apdzijusi un tā jāver vaļā no jauna, lai novērstu neglītas rētas veidošanos. Ieteicams meklēt palīdzību pie plastikas ķirurga, labāk gan pie tāda, kurš veic ausu korekcijas operācijas. 

  Jebkurā gadījumā vienmēr var sazināties ar Gaiļezera Mikroķirurģijas centru, kur akūtās situācijās sniedz palīdzību visu diennakti.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē