• Kā sanest istabā malku, neskādējot mugurai un rokām?

  Iesaka speciālisti
  Dace Rudzīte
  Dace Rudzīte
  Ievas Māja
  Ievas Māja
  19. decembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Kad drēgnums jūtams ne tikai gaisā, bet pārņem arī istabas, tā vien kārojas iekurt krāsniņu un pasēdēt uz silta mūrīša. Rādām un stāstām, kā sanest istabā malku, neskādējot mugurai un rokām. Konsultē LIENE ROZENTĀLE-AMOLIŅA, Veselības centra 4 rehabilitācijas nodaļas fizioterapeite.

  Tiem, kam mugura nesāp, plecus nevelk un rokas netirpst, visi mājas un dārza darbi, tai skaitā malkas nešana, jāveic tā, kā viņiem ir ērti, – malkas klēpīti var nest arī uz vienas rokas un kaut vai uz galvas. Par ergonomisku pozu un pareizu malkas nogādāšanu telpās jādomā tad, ja nejūtamies labi, ja mugura sāp un velk, kaut kas nav kārtībā ar pleciem vai tirpst rokas.

  Kādi ir ieteikumi pareizai malkas nešanai?

  • Nes ar abām rokām!
   Ja mugura liek par sevi manīt, malku nesot, svarīgi līdzsvarot ķermeni un ievērot simetriju – vislabāk malkas klēpi ņemt abās rokās, piespiest tuvu klāt ķermeņa centram, lai būtu simetriski un svars vienādi sadalītos. Lielākais darbs tad ir ķermeņa centram ap nabu, un rokām un pleciem ir vieglāk.

   Ja malkas klēpi liek uz vienas rokas, ķermenis automātiski saliecas uz vienu pusi, un tas mugurkaulam nav draudzīgi. Ja malka gulst uz abām rokām, ķermenis vairāk vai mazāk simetriski iztaisnojas.

  • Liec malku grozā!
   Ērts un mugurai patīkams risinājums ir malkas nešana tam paredzētos grozos abās rokās. Arī šajā gadījumā galvenais ir sadalīt malkas svaru abās pusēs vienādi. Vislabāk ņemt tik daudz malkas, cik var panest bez sevišķas piepūles. un atkal – ja ar muguru viss kārtībā, kraut malku grozā var, kā vien vēlies. Līdzko nav kārtībā, ievēro ergonomiku – piekrauj grozus, ņem rokās no dziļā pietupiena, galvenokārt noslogojot kājas un dibenu.

  • Ved ar ķerru vai ragaviņām!

  Laba ideja malkas krājumus ilgākam laikam savest mājās ar ķerru vai ziemā ar ragaviņām. Tad vienā reizē savedīsi lielāku daudzumu malkas un nebūs tik bieži jāiet uz šķūnīti. Savesto malku sakrauj mājas tuvumā vai pie krāsniņas, vai citā tai paredzētā vietā, un visu nedēļu kurini laimīgs! Īpaši šis padoms noderēs, ja mugurai kaut kas kaiš, tāpēc jādomā, kā malku ātrāk un ērtāk nogādāt mājās.

  Reizēm malka istabās tiek nogādāta maisā uz pleca, sevišķi tā mēdz darīt kungi. Nest smagumu uz viena pleca garu gabalu varbūt arī nav gudri, taču parasti jau malkas šķūnītis pārāk tālu no mājas neatrodas, tāpēc, atstiepjot pāris malkas maišeļu uz muguras, nekas slikts nenotiks.
  • Noliec pietupstoties!

  Ja mugura ir jutīgā vieta, pagales, kad malka nogādāta telpās, sevišķi, ja tā nesta klēpī, vislabāk uz grīdas novietot pietupienā. Ja mugura nesāp, nekas nenotiks arī tad, ja malku noliks, vienkārši noliecoties. Mugurkauls ir ļoti spēcīgs, un, ja par to rūpējas un līdzsvaro ar mērenām fiziskajām aktivitātēm, ar malkas nolikšanu vien to sabojāt nevar.

     

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+