• Kā pareizi dzert ūdeni un cik daudz? 4 svarīgi jautājumi un atbildes

  Jautājumi un atbildes
  Santa.lv
  Santa.lv
  19. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: BigLike Images/Shutterstock.com
  Par to, cik daudz ūdens cilvēkam dienā vajadzētu izdzert, joprojām tiek lauzti šķēpi. Taču ārsti ar pieredzi mierina: cilvēka organisms ir gana gudrs, lai pats zinātu un signalizētu, cik daudz šķidruma tam nepieciešams.
  • Vai ūdens jādzer arī tad, ja pēc tā nav ne mazākās vēlmes?

  Ja pa dienu cilvēks uzņem apmēram 1–1,5 litrus šķidruma un viņam vairāk negribas, tas ir pietiekami, lai organisms labi funkcionētu. Cita lieta, ja cilvēks gan dzer maz, gan arī uzturā maz lieto produktus, kas satur ūdeni. Tad gan vajadzīgs vairāk šķidruma – pat ja šķiet, ka dzert nemaz negribas.

  • Kā ir pareizi dzert ūdeni?

  Ūdens daudzumu, ko dienas laikā vēlams uzņemt, vajadzētu vienmērīgi sadalīt, tomēr no rīta ieteicams dzert vairāk nekā vakarā. Ūdeni vēlams dzert maziem malkiem un īsiem starplaikiem. Ja cilvēks izdzer lielu krūzi ūdens vienā rāvienā, šķidrums iestiepj kuņģi, kas veicina kuņģa sulas izdalīšanos. Kad ūdens no kuņģa aizplūst, sāk ļoti gribēties ēst.

  • Ja urīns ir tumšs, vai tas liecina, ka par maz dzerts ūdens?

  Tumšs urīns liecina par to, ka nieres izvadījušas vairāk šlakvielu un liekos sāļus. Urīnu tumšāku var padarīt arī daži medikamenti un barības vielas. Tātad nevar apgalvot, ka tumšs urīns vienmēr liecina par šķidruma trūkumu organismā.

  • Vai tēja un kafija veicina ūdens izvadīšanu no organisma?

  Jā, tēja un kafija sekmē šķidruma izvadi no organisma, taču tas nenozīmē, ka šos dzērienus nedrīkst lietot, – izdzerto tēju un kafiju var ieskaitīt uzņemtajā šķidruma daudzumā. Tomēr ar kafiju un arī tēju nevajadzētu aizrauties – ja šie šķidrumi tiek uzņemti daudz, vajadzētu attiecīgi vairāk dzert arī ūdeni.

  Svarīgi! Jo vairāk šķidruma organisms zaudē, piemēram, svīstot, jo vairāk ūdens papildus jāizdzer.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē