• Ja bērns klepo, vai palīdz sildīšana?

  Veselība
  5. novembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Ja bērns klepo, vai ir pareizi uz krūtīm likt sinepju plāksterus, bankas vai siltus vārītus kartupeļus? Atbild ģimenes ārsti Ilze Skuja un Pauls Princis.

  Dr. Ilze Skuja: «Nē. Ja to dara, kad klepus jau kādu laiku bijis, sildot var izveidot inkubatoru, un baktērijas savairosies vēl vairāk. Parasti sildīšana ieteicama pēc ilgstošas slimošanas, kad mazulis sāk atveseļoties.»

  Dr. Pauls Princis: «Krūšu sildīšana ir sena un pārbaudīta tautas metode, bet teorētiski tā darīt neiesaka. No vienas puses, šādi tiek stimulēta imūnsistēma, bet, no otras, sildot krūtis, infekcija attīstās straujāk. No savas pieredzes varu sacīt, ka dažiem bērniem, ja nav palīdzējusi tradicionālā ārstēšana, nav nekas labāks par siltu kartupeļu kompresīti. Var arī ierīvēt krūtiņas ar ziedēm, kas satur eikaliptu, mentolu vai terpentīnu, piemēram, Doctor Mom, Mentholatum Balm vai līdzīgām – tad bērns arī ieelpos ēteriskās eļļas.

  Mana prakse rāda, ka bankas labi palīdz pusaugu bērniem un veciem cilvēkiem. Šādi ārstējoties, palīdz siltums, bet otrs – veidojas asinsizplūdums ar imūnstimulējošām vielām. Palīdz arī sinepju plāksteri, ko drīkst likt bērniem pēc 12 gadu vecuma, jo tie ir kairinoši un mēdz izraisīt alerģisku reakciju. Bērnam sinepju plāksteri var likties arī par stipriem un kodīgiem.»

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē