• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Skaidrs, D/DR vējš, 3.09 m/s

  Cilvēka 7 čakru izskaidrojums

  Netradicionālā medicīna
  Kaija Zemberga
  1. maijs, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Kas ir tie septiņi lotosa ziedi, kas mūsu ķermenī zied visās varavīksnes krāsās? No tā, cik spoži tie vibrē, cik plaši atveras vai brīvi piever ziedlapas, atkarīga mūsu veselība, emocionālā pašsajūta, dzīves ceļš.

  Vibrējošā varavīksne – aura

  Cilvēka organismu apņem pulsējošs olveida gaismas lauks visās varavīksnes krāsās – aura. Smalkais bioenerģijas lauks ietekmē fizisko ķermeni, iekļūstot tajā caur koncentrētām spirālēm, kuras jogu tradīcijā sauc par čakrām. Tulkojumā no sanskrita valodas čakra apzīmē virpuli, riteni, ripuli, spirāļapli. Latvijā čakras dēvē par saulītēm.

  Izdala septiņas pamatčakras – pamata, krustu, saules pinuma, sirds, rīkles, trešās acs, vainaga –, taču eksistē arī virkne otršķirīgu enerģijas centru.

  Tie saistīti ar iekšējās sekrēcijas dziedzeriem, limfātisko sistēmu un pievada organismam dziedinošo Visuma enerģiju, izvadot no fiziskā ķermeņa nevēlamo, sastāvējušos, netīro enerģiju. Pareizai čakru enerģētiskai piebarošanai ir nozīmīga loma veselības uzlabošanā un slimību profilaksē. Cilvēka aura mainās atkarībā no veselības stāvokļa, emocionālās pašsajūtas, garīgā attīstības līmeņa un citiem parametriem. Aura kā varavīksne sastāv no vibrējošiem enerģijas pilieniem – daļiņām, kas izstaro dažādas krāsas. Garīgi attīstīta cilvēka aura ir mirdzoši balta, violeta vai zeltaina.

  Cilvēka fizisko ķermeni veido orgāni, asinsvadi, nervi, kauli, muskuļi, savukārt čakras ir organisma enerģētiskā lauka daļa. Pulsējošie diski, kas izvietoti pie mugurkaula, nodod informāciju no auras un ir ķermeņa gaismas enerģijas kopija – katra čakra koncentrē enerģiju noteiktā krāsā. Piemēram, pamata čakra ir sarkana, krustu – oranža, saules pinuma centrs pulsē dzeltenā krāsā. Katra čakra atbild par noteiktiem orgāniem, čakrās kā nospiedums enerģētiskajā laukā saglabājas informācija par sāpēm, traumām, slimībām. Pateicoties saiknei ar endokrīnās sistēmas hormoniem, kas regulē cilvēka uzvedību, enerģētiskie virpuļi ietekmē ne tikai cilvēka fizisko, bet arī emocionālo veselību.

  Bioenerģētiskajam laukam ir olveida forma, un cilvēks tajā atrodas kā zīdtauriņa kāpurs kokonā. Tas savukārt sastāv no septiņiem apvalkiem jeb enerģētiskajiem ķermeņiem. Jo tālāk no ķermeņa, jo apvalka enerģija kļūst smalkāka un ātrāka.

  Cilvēka fiziskajam ķermenim vistuvāk atrodas ēteriskais apvalks.

  Spēcīgs, labi attīstīts ēteriskais ķermenis liecina par stipru veselību, cilvēks var daudz strādāt un prot atpūsties. Tam seko astrālais apvalks, kas var gan būt spilgts, gan tajā var parādīties netīras enerģijas pēdas, jo šajā ķermenī uzkrājas neatrisinātās problēmas un emocionālās traumas. Emocionālajam apvalkam seko mentālais ķermenis, kas atbild par prātu. Ja cilvēkam ir dzīvs, aktīvs prāts, apvalks pulsē košā krāsā. Karmiskais (kauzālais) ķermenis atbild par kontaktiem ar citiem cilvēkiem, dzīvniekiem, augiem, dabu, Visumu. Šajā ķermenī dzimst mīlestība, jo apvalks saistīts ar sirds čakru. Tālākie ķermeņi – intuitīvais un keteriskais – cilvēku saista ar dievišķiem spēkiem, augstāko saprātu, augstākām zināšanām.

  7 dzīves cikli

  Indiešu tradīcijā septiņas čakras tiek saistītas ar septiņu gadu ciklu, kas sākas no cilvēka dzimšanas brīža.

  Vecumā līdz 7 gadiem noteicošā ir pamata čakra, kas simbolizē dzīvības spēku, saikni ar zemi, materiālo pasauli. Tas ir stabilitātes, drošības, jauna sākuma cikls.

  Vecumā no 8 līdz 14 gadiem vadošo lomu spēlē krustu čakra, kas simbolizē jūtīgumu, radošumu, entuziasmu, radošus eksperimentus, savu iespēju apzināšanos.

  Savukārt dzīves posmā no 15 līdz 21 gadam valdošā saules pinuma čakra atbild par personības izaugsmi, sajūtām, gudrību, ekspansiju, bezgalīgām iespējām.

  Sirds čakras pārvaldībā ir vecuma posms no 22 līdz 28 gadiem, un šis laiks simbolizē mīlestību, līdzjūtību, altruismu, dziedniecisku spēju attīstīšanu.

  Savukārt turpmākie gadi līdz 35 gadu vecumam simbolizē rīkles čakru, kas atbild par pašizpausmi, komunikāciju, iedvesmu, neatkarību, vēlmi attīstīties, iegūt augstāku gudrību.

  Vecuma posmam no 36 līdz 42 gadiem atbilst trešās acs čakra, kas atbild par intuīciju, gaišredzības spējām, atbildības izjūtu, garīgo attīstību.

  Septītajā, noslēdzošajā, ciklā, kam atbilst vecuma posms no 43 līdz 49 gadiem, valdošā ir vainaga čakra, kas atbild par meditāciju, iekšēju garīgu pilnveidošanos, apgaismību.

  Sieviete, kas sasniegusi 49 gadus un, ejot pa attīstības ceļu, ir sasniegusi augstu garīgu pieredzi, viedumu, pēc vēdiskās tradīcijas, kļūst par dievieti un dziedina bērnus, mazbērnus, palīdz ar padomu citām sievietēm, savukārt vīrietis dodas kalnos, lai sasniegtu dziļākas garīgas zināšanas augstāku skolotāju vadībā.

  Cilvēks, kurš nav pilnībā apguvis šo septiņu gadu ciklu svarīgākās mācības, 50 gadu vecumā atgriežas sākumpunktā, un sāk septiņu gadu ciklu no pamata čakras, tikai enerģētiski augstākā līmenī.   

  Čakru raksturojums

  Pamata čakra

  Pamata čakrai atbilst sarkanā krāsa, tā saistīta ar zemes stihiju. Enerģētiskais centrs simbolizē dzīvības enerģiju, kaisli, pašsaglabāšanās instinktu, drošības izjūtu. Čakra atrodas starp ānusu un dzimumorgāniem, tā saistīta ar virsnieru dziedzeri. Virsnierēs akumulējas bailes, kas paaugstina adrenalīnu un var radīt asinsspiediena svārstības, nervozitāti. Bailes rada trauksmi, depresiju.

  Pamatnes čakra atbild par kāju, pēdu, mugurkaula, kaulu, zobu, nagu, taisnās zarnas veselību.

  Ja čakra ir bloķēta, var parādīties hemoroīdi, aizcietējumi, caureja, salt kājas un rokas. Pirmo enerģētisko centru visvairāk bloķē bailes. Bailes zaudēt materiālo stabilitāti, mīļoto cilvēku, īpašumu, nespēju nodrošināt pamatvajadzības – ēdienu, siltumu, pajumti. Savukārt līdzsvarota šī virpuļa enerģija rada drošību, cilvēks nebaidās no pārmaiņām. Čakru līdzsvaro sarkanas krāsas apģērbs, vēlams vairāk laika pavadīt kopā ar mīļajiem, kopt dzimtas saknes, uzturā lietot augļus un dārzeņus sarkanā krāsā.

  Krustu čakra

  Otrajam enerģētiskajam centram atbilst oranžā krāsā un ūdens elements. Tā atrodas virs krustu kaula, divus centimetrus zem nabas. Krustu čakra saistīta ar olnīcām, sēkliniekiem, prostatas dziedzeri, un, ja tai ilgstoši trūkst enerģijas, parādās neauglības problēmas, reproduktīvo orgānu traucējumi, urīna nesaturēšana, samazinās libido, iespējama nosliece uz atkarībām.

  Čakra atbild par nieru, urīnpūšļa, iegurņa un krustu kaula veselību, regulē asinsriti, limfātiskās sistēmas darbību.

  Oranžais virpulis atbild par radošajām spējām, seksualitāti, prieku. Tas saistīts ar bērniņa ieņemšanu, iznēsāšanu, piedzimšanu. Visvairāk šo čakru bloķē kauns, kura sekas ir depresija, neizlēmība, vienaldzība, zems pašvērtējums. Garīgas un emocionālas saiknes trūkumu cilvēks bieži vien kompensē ar materiālo līdzekļu uzkrāšanu. Cilvēks, kuram otrā čakra līdzsvarā, ir radošs, iedvesmas pilns, pārliecināts par sevi. Lai harmonizētu šo enerģētisko centru, vēlams atrast hobiju, nēsāt oranžas krāsas apģērbu, uzturā lietot oranžas krāsas augļus un dārzeņus, mīlēt sevi, partneri, priecāties par dzīvi, biežāk nodarboties ar seksu.

  Saules pinuma čakra

  Saules pinuma enerģētiskais centrs ir dzeltenā krāsā, tā pamatelements – uguns. Čakra atrodas starp mugurkaula 12. krūšu un 1. jostas skriemeli. Šī saulīte saistīta ar aizkuņģa dziedzeri. Ja tā ir bloķēta, rodas kuņģa, aknu, žultspūšļa, liesas problēmas. Cilvēks sūdzas par gremošanas traucējumiem, paaugstinātu cukura līmeni asinīs, parādās nervozitāte, pasliktinās atmiņa, redze.

  Šo čakru visvairāk bloķē vainas izjūta – cilvēks nespēj uzņemties atbildību par savu dzīvi un neveiksmēs vaino sevi, citus.

  Saules pinums ir spēka centrs, un caur šo čakru cilvēks izpauž savu gribu. Līdzsvarota trešā čakra ir mierīgam cilvēkam, kas ar apņēmību un optimismu stājas pretī grūtībām. Viņš kontrolē emocijas, ir pārliecināts par sevi. Pārmērīgs enerģijas daudzums saules pinumā ir agresīvam, iedomīgam, lepnam cilvēkam, kas mīl komandēt. Lai sabalansētu šo čakru, vēlams nēsāt dzeltenu apģērbu un aksesuārus, dzintara, citrīna krelles, pārtikā lietot augļus un dārzeņus dzeltenā krāsā, uzņemties atbildību par savu dzīvi.    

  Sirds čakra

  Ceturtajam enerģētiskajam centram atbilst zaļā krāsa un gaisa stihija. Līdzcietības un beznosacījuma mīlestības čakra atrodas krūškurvja vidū starp mugurkaula 4. un 5. krūšu skriemeli. Ceturtais enerģijas virpulis saistīts ar laimes hormonu – aizkrūtes dziedzeri jeb tīmusu.

  Sirds čakra ar enerģiju apgādā sirdi, muguras augšdaļu, krūškurvi, krūtis, plaušas, rokas, veicina asinsriti.

  Ja sirds čakra ilgstoši bloķēta, pavājinās imunitāte, rodas sirds un asinsvadu slimības, astma, plaušu saslimšanas. Cilvēks jūtas vientuļš, viņu māc skumjas. Pārsātināta čakra signalizē par privātīpašnieciskumu, vēlmi rūpēties, glābt citus, aizmirstot par sevi. Šo čakru visvairāk bloķē skaudība, greizsirdība, skumjas.

  Pirmais rādītājs, kas liecina par to, ka sirds čakrai nepietiek enerģijas, ir vientulības, atstumtības izjūta.

  Cilvēks nespēj atvērties mīlestībai, dāvāt jūtas citiem un saņemt mīlestību pretī. Līdzsvarota enerģijas plūsma stiprina imūnsistēmu, cilvēks izstaro mīlestību, līdzjūtību, ir devīgs, laipns, iecietīgs. Lai balansētu šo čakru, vēlamas garīgās prakses. Ieteicams kontaktēties ar tuvākajiem, vairot pozitīvas emocijas, nēsāt apģērbu un rotas zaļā krāsā. Kabatā vai somiņā var nēsāt rozā kvarcu. Uzturā jālieto dārzeņi, zaļumi, augļi zaļā krāsā.

  Rīkles čakra

  Rīkles čakrai atbilst tirkīzzila krāsa, stihija – ēters. Kakla enerģijas centrs atrodas starp mugurkaula 3. un 5. kakla skriemeli, netālu no balsenes. Šī saulīte saistīta ar vairogdziedzeri, ietekmē svaru, dzirdi, saistīta ar smaganu, zobu veselību, kakla problēmām. Bloķēta rīkles čakra var izsaukt balssaišu, bronhu, barības vada, deguna slimības. Simptomi, kas var liecināt, ka piektajai čakrai trūkst enerģijas, ir klepus, stīvums plecos un kakla daļā.

  Pārsātināta čakra izpaužas kā ļaunums un meli, dusmas, kas var būt vērstas pret sevi un citiem.

  Rīkles čakru visvairāk bloķē meli, verbāla agresija, arī kautrība, nespēja izteikt savu viedokli. Par līdzsvarotu enerģiju liecina domu tīrība, spēja izteikt savas domas, emocionālā inteliģence. Ja enerģētiskais centrs bloķēts, cilvēks pastāv uz savu viedokli, kritizē citus, var stostīties, runājot balss ir aizžņaugta, trīcoša. Lai sabalansētu šo čakru, jāpievērš uzmanība runas veidam, ir jābūt patiesam, jādzied – dziedāšana palīdz atbrīvot runas centru.

  Trešās acs čakra

  Sestajam enerģētiskajam centram atbilst indigo krāsa un gaismas elements. Pieres čakra atrodas starp uzacīm, tā saistīta ar hipofīzes dziedzeri. Šis virpuļojošais enerģijas disks pārvalda acis, galvaskausa pamatni, seju, deguna blakusdobumus, smadzenes, centrālo nervu sistēmu. Ja trešās acs čakra bloķēta, rodas redzes traucējumi, iespējamas galvassāpes, migrēna, miega traucējumi.

  Pieres čakru visvairāk bloķē ilūzijas.

  Nelīdzsvarota enerģija pieres čakrā liecina, ka cilvēks koncentrējas uz materiālā labuma gūšanu. Viņam var būt augsts intelekts, viņš var pat kļūt iedomīgs par savām prāta spējām, zināšanu bagāžu, taču noraida garīgumu, visu, kas nav izskaidrojams ar zinātniskām metodēm. Ja pieres čakrai nepietiek enerģijas, cilvēks nespēj koncentrēties, domāt, neatveras jaunām idejām, neuzticas intuīcijai, baidās no nākotnes. Līdzsvarota enerģija attīsta sesto maņu, intuīciju, vizualizācijas spējas, pastiprina iedomu un fantāziju pasauli. Attīstīta pieres čakra ir kā portāls, caur kuru atveras garīgā pasaule. Ja cilvēks nodarbojas ar meditāciju, garīgām praksēm, šī čakra palīdz nodibināt kontaktu ar zemapziņu, paplašināt apziņu, uztvert citas realitātes, kontaktēties ar augstākiem spēkiem.

  Vainaga čakra

  Vainaga čakra atrodas galvas virspusē, tā ir violeta, balta vai zeltaina, pamatelements – doma. Šis centrs saistīts ar epifīzes dziedzeri, kas sekmē melatonīna izdalīšanos. Šis hormons ietekmē miega kvalitāti, reproduktīvo sistēmu, bioloģiskos ritmus. Disbalanss šajā čakrā var radīt mentālas problēmas – atmiņas zudumu, depresiju, Alcheimera un Pārkinsona slimības, šizofrēniju. Pārāk augsta enerģētiskā centra aktivitāte ir garīga augstprātība, pārākuma apziņa, bet visvairāk šo čakru bloķē lepnība. Ar vainaga čakru saistīta smadzeņu garoza, smadzenes un viss pārējais ķermenis.

  Pastāv uzskats, ka apgaismota dvēsele atstāj ķermeni caur septīto čakru.

  Līdzsvarota septītā saulīte atbrīvo cilvēku no ilūzijām, maldiem, savukārt vāji attīstīta vainaga čakra traucē pieņemt lēmumus, cilvēks izjūt iekšēju tukšumu, viņam trūkt mērķa, uz ko tiekties. Sekas – spēka zudums, depresija, emocionāls trulums. Cilvēkam ar vāju kroņa čakru ir jāmeditē, jānodarbojas ar jogu, cigunu, jāveic klusuma prakses. Meditējot, veicot garīgās prakses, ir iespējams sasniegt apgaismību. Bet apskaidrotu cilvēku neietekmē negatīvas emocijas, viņam ir mierpilna aura, fiziski vesels ķermenis. Šāds cilvēks ir laipns, devīgs, gudrs. Viņš izstaro zeltainu enerģiju, kas pārveido visu apkārt.

  Kā saglabāt veselību un možu garu

  Cilvēka auru un čakras mēra ar īpašu aparātu – aurogrāfu. Arī ar svārsta un rāmīša palīdzību var noteikt, vai tās ir pārsātinātas vai enerģētiskais līmenis ir pazemināts. Ar aurogrāfu nosakot cilvēka enerģētisko potenciālo, uzliek roku uz aparāta, kas nolasa auras un čakru mērījumus. Datorprogramma apstrādā datus, un uz ekrāna parādās attēls ar cilvēka auru sarkanā, oranžā, dzeltenā, zaļā, zilā, indigo, baltā vai violetā krāsā. Auras apvalka pamatkrāsai var būt arī citu varavīksnes toņu piejaukums, taču robaina, iepelēka aura liecina par nedrošību, problēmām attiecībās, bailēm no nākotnes, zaudētu ticību saviem spēkiem, emocionālām traumām, veselības problēmām.

  Pēc auras krāsas var noteikt ne tikai cilvēka fizisko un emocionālo veselību, tā parāda arī dzīves uzdevumu, izaugsmes iespējas, runas dotības, personiskās attiecības, intīmo dzīvi, finansiālo stāvokli, karjeras iespējas, optimālo enerģijas atgūšanas veidu.

  Aurogrāfs parāda arī auras izmēru. Ja cilvēkam ir metru plata aura, viņš var dalīties ar savu enerģiju ar citiem, ja tā ir vidēja – ap pusmetru, enerģija ir pašpietiekama, bet, ja enerģētiskais apvalks ir mazāks par pusmetru, jādomā, kā uzlādēt enerģijas baterijas, jo enerģētiski neaizsargāts cilvēks ar laiku var sākt slimot.

  Datorā redzamas arī čakras dažādās krāsās. Ja enerģijas līmenis šajos septiņos krāsu diskos ir līdzsvarā, čakras ir apaļas formas, koncentrētas, tās nav ne lielas, ne mazas. Savukārt ovāla čakru forma norāda uz nelielu disbalansu, bet palielināti enerģijas centri signalizē par augstu enerģētisko aktivitāti, pārsātinājumu.

  Atkarībā no iegūtajiem mērījumiem dziednieki un enerģētiķi piedāvā dziedināšanas rituālus, kas palīdz atjaunot enerģētisko līdzsvaru organismā.

  Auru stiprina un bloķētu enerģiju čakrās iekustina ārstniecības augu uzlējumi, dažādi līdzekļi, kas gatavoti no dabīgām zālītēm, pirts procedūras – pēršanās ar katrai čakrai piemeklētu slotiņu, ķermeņa skrubēšana, uz bloķētā enerģētiskā centra var novietot pinti ar augu izvilkumu vai eļļu. Čakru līdzsvarošanai var izmantot minerālus, kājas var mērcēt siltā vannā, ūdenim pievienojot noteiktam enerģētiskajam centram atbilstošus augus.

  Auras un čakru harmonizēšanas rituālos izmanto arī pirmelementus – zemi, ūdeni, uguni, gaisu, arī skaņu un krāsu terapiju. Piemēram, cilvēkam ar pazeminātu enerģijas līmeni pirmajā čakrā, vēlams nēsāt sarkanas krāsas apģērbu un aksesuārus, otrajā – oranžu, un tamlīdzīgi. Ja viņš līdz šim apģērbā devis priekšroku dzeltenam tonim un pēkšņi izvēlas zaļu krāsu, tas nozīmē, ka mainījusies auras pamatkrāsa.

  Auru un enerģētiskos centrus noregulē arī skaņu gulta. Cilvēks apguļas uz kušetes, kurā iestrādāta 41 stīga, kas noregulētas uz dziedinošo frekvenci. Velkot pa tām ar roku, skaņas vibrācijas iedarbojas uz smalkajiem nervu galiem, kas dod signālus centrālajai nervu sistēmai. Tā savukārt šos signālus raida uz vietu, kur organismā traucēta enerģijas plūsma un nepieciešama dziedināšana. Čakras līdzsvaro arī dziedošie Tibetas trauki.

  Katrs pats var izvelēties sev piemērotu dziedināšanas metodi. Piemēram, pazemināts enerģijas līmenis rīkles čakrā var norādīt uz to, ka cilvēkam ir akmens kaklā – viņš tur sevī neizrunātas problēmas. Enerģijas plūsmu šajā centrā var līdzsvarot, pirtsslotā, tējā, eļļā izmantojot zilas vai tumšzilas krāsas augus, piemēram, plūškoku. Var uztaisīt pinti – augu ievieto maisiņā, iegremdē karstā ūdenī un pirts procedūras laikā uzliek uz rīkles čakras. Ūdens ir dziedinošs, tāpēc, peldoties ezerā vai jūrā, var skaļi izteikt visu, kas uz sirds, emocionālās sāpes var izdziedāt dušā vai izkliegt mežā. Pēc šiem rituāliem enerģijas līmenis kakla čakrā stabilizējas. Ejot pirtī, jau iepriekš var sagatavot slotiņas, kāju vannas, augu eļļas, ko likt uz bloķētiem enerģētiskiem centriem.

  • Pirmās čakras darbību veicina sarkanais āboliņš, pelašķu vanna, ozola un kļavas slotiņa.
  • Otrā enerģētiskā centra aktivizēšanai izmanto pīlādžu vai lazdas slotu.
  • Savukārt sinepju vanna efektīvi iedarbojas uz oranžo un dzelteno čakru.
  • Saules pinuma centru stiprina liepas slotiņa, var noskrubēties ar kumelīti, uz enerģētiskā centra paturēt kumelītes pinti.
  • Enerģiju sirds centrā līdzsvaro liepas slota, bet rīkles čakrai der plūškoka pinte un tēja.
  • Uzpilinot lavandas eļļas pilienu uz pieres, iespējams stabilizēt enerģiju trešās acs rajonā.
  • Visus enerģētiskos centrus aktivizē bērza slotiņa.

  NEIESTRĒGT AURAS KRĀSĀ

  Pēc šīm enerģētiskajām procedūrām mainās arī auras krāsa. Cilvēks atnāk uz pirti ar zilu auru, bet pēc pirts procedūras tā var kļūt balta. Pirtnieki novērojuši, ka vislabāk organismu attīra vībotnes, vērmeles vai kalmes skrubītis. Pēc noskrubēšanās ar šiem augiem balta aura saglabājas vairākas dienas.

  Dzeltena aura kļūst balta pēc noskrubēšanās ar zilo mālu.

  Jauniem cilvēkiem parasti ir dzeltena vai oranža aura, taču tā var starot arī indigo krāsā. Gados vecākiem cilvēkiem, kas izstaro mieru, dzīvo saskaņā ar sevi, dabu, Visumu, ir balta aura. Viņi ir viedi ļaudis, kas savu pieredzi var nodot bērniem, mazbērniem, dalīties ar zināšanām. Ir arī tādi, kas visu dzīvi iestrēgst sarkanajā aurā. Šie cilvēki dzīvo materiālajā pasaulē, kur valda nauda, vara, bauda, un viņiem nav viegli pacelties augstākā enerģētiskā līmenī, nomainot auras krāsu. Viņiem svarīgs darbs, nauda, viņi bieži vien kāpj uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem.

  Akmeņi dziednieki

  Viens no efektīvākajiem rituāliem enerģētisko centru līdzsvarošanai ir meditācija, izmantojot minerālus. Apguļoties uz muguras un atslābinoties, akmeni var uzlikt uz čakras, meditējot to var turēt rokās, iztēlojoties, kā minerāla enerģija aktivizē bloķēto enerģētisko centru. Pirms un pēc meditācijas kristāls jāattīra, to paturot tekošā ūdenī. Pamata čakru līdzsvaro safīrs, smaragds, sarkanbrūnais serdoliks, melnais turmalīns. Savukārt krustu čakru aktivizē ugunīgais opāls un serdoliks, oranžais kalcīts, dzeltenais topāzs, smaragds, mēnessakmens, akvamarīns. Saules pinuma enerģētiskā centra stimulēšanai izmanto koši dzelteno topāzu, dzelteno turmalīnu, smaragdu, zilo safīru, citrīnu. Bet sirds čakras sakārtošanai vēlams meditēt ar peridotu, olivīnu, hrizolītu, rozā topāzu, ametistu, rozā vai lavandas krāsas kuncītu, rodonītu. Ceturtā enerģētiskā centra aktivizēšanai der arī arbūza krāsas turmalīns, rozā kvarcs, zaļais avanturīns. Savukārt piektās čakras līdzsvarošanai izmanto zilo un dzelteno topāzu, kvarcu, safīru, smaragdu, tirkīzu, hrizokollu. Pieres čakru aktivizē, meditējot ar briljantu, dimantu, safīru, lazurītu, bet vainaga enerģētisko centru līdzsvaro debeszilais kristāls, zilais safīrs, celestīns, čaroīts, sugilīts, kvarcs, violetais ametists.

  Pats vienkāršākais auras un čakru attīrīšanas, stimulēšanas un līdzsvarošanas rituāls ir skaņas OM dziedāšana.

  Mistiskā skaņa, kas ir hinduisma mantru pamatā, ir visa sākums un beigas, tajā iekodēta pagātne, tagadne un nākotne, šī skaņa apzīmē fiziskā ķermeņa un gara vienotību. To skandējot, aura laimē iemirdzas un čakru simbolisko lotosa ziedu lapiņas atveras.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē