Ēšanas izvirtību pērle, Matīsa ielas Bistro

Virtuves blogi
9. marts, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Ēšanas izvirtību pērle, Matīsa ielas Bistro
Ēšanas izvirtību pērle, Matīsa ielas Bistro
Neparastas kafejnīcas, piektā sērija. Matīsa ielas Bistro. Sens draugs (Čau, Jāni!) mani pirmdienā uzrunāja ar vārdiem: “Aizejam uz Matīsa ielas Bistro!” Tautā laikam tas tiek saukts arī par Vistiņu bistro. Dzirdot vārdu bistro, mana sirds no prieka palecas. Dievinu bistro! Ejam! 

 

Sens draugs (Čau, Jāni!) mani pirmdienā uzrunāja ar vārdiem: “Aizejam uz Matīsa ielas Bistro!” Tautā laikam tas tiek saukts arī par Vistiņu bistro. Dzirdot vārdu bistro, mana sirds no prieka palecas. Dievinu bistro! Ejam! 

 

Matīsa ielas bistro atrodas starp Barona un Čaka ielu, aptuveni pretī Bērnu pasaulei. Bistro durvis rotā liels burts B.  Tā arī ir vienīgā pazīme, ka šeit atrodas sabiedriskās ēdināšanas vieta. Kafejnīca ir tieši viena loga un vienu durvju platumā. Ēdināšanas daļa ir tikpat liela, cik ēšanas zona. Pa labi maza lete ar bāra krēsliem ēšanai uz vietas. Pa kreisi laipna bufetniece smaida pretī, lepni stāvēdama aiz ceptu vistu vitrīnas.

 

Tā arī ir vienīgā pazīme, ka šeit atrodas sabiedriskās ēdināšanas vieta. Kafejnīca ir tieši viena loga un vienu durvju platumā. Ēdināšanas daļa ir tikpat liela, cik ēšanas zona. Pa labi maza lete ar bāra krēsliem ēšanai uz vietas. Pa kreisi laipna bufetniece smaida pretī, lepni stāvēdama aiz ceptu vistu vitrīnas.

 

Lielā krāsnī griežas grilētas vistas, un arī vitrīna pilna ar vistām, kuras jau beigušas sauļoties. Viss bistro ir pilns ar dažādām gaļām – ribiņām, stilbiņiem un cepešiem.

 

 

Esmu apjukusi! Mans draugs te nāk regulāri, viņš uzrunā pārdevēju kā senu draugu, laipni mijot jokus par laikapstākļiem, vistām un dzīvi. Viņš dāmu draudzīgi skubina: «Nu uzliec man vēl bišķi

 

Esmu apjukusi! Mans draugs te nāk regulāri, viņš uzrunā pārdevēju kā senu draugu, laipni mijot jokus par laikapstākļiem, vistām un dzīvi. Viņš dāmu draudzīgi skubina: «Nu uzliec man vēl bišķi!»

 

 

Lai nekļūdītos, pasūtu visu to pašu, ko draugs, – kartupeļus, vistas kāju un salātus. Tikai  pusporciju, viņš ēd pilnu. Pārdevēja man saka: «2,30, lūdzu!» Ko? Es nepārklausījos? Dzirdot šos vārdus, atplaukstu smaidā. Viss skaidrs! Ir izdevies atrast vēl vienu ēšanas izvirtību pērli!

 

 

Cena ir tik lieliska, ka telpa uzreiz šķiet divreiz omulīgāka. Tikai vēlāk ieraugu, ka pie sienas ir arī ēdienkarte un piedāvājums ir salīdzinoši plašs.

 

Lai nekļūdītos, pasūtu visu to pašu, ko draugs, – kartupeļus, vistas kāju un salātus. Tikai  pusporciju, viņš ēd pilnu. Pārdevēja man saka: «2,30, lūdzu!» Ko? Es nepārklausījos? Dzirdot šos vārdus, atplaukstu smaidā. Viss skaidrs! Ir izdevies atrast vēl vienu ēšanas izvirtību pērli!  Cena ir tik lieliska, ka telpa uzreiz šķiet divreiz omulīgāka. Tikai vēlāk ieraugu, ka pie sienas ir arī ēdienkarte un piedāvājums ir salīdzinoši plašs.

 

Galvenais uzsvars uz gaļām: gulašs, karbonāde, ribiņas. Piedevas: kartupeļi, griķi, kā arī dažādi salātiņi un zupas. Ēdiens garšo tik labi, ka uzreiz pēc pirmā kumosa nožēloju, ka neņēmu pilnu porciju. Mēs piesēžam turpat pie letes uz augstajiem krēsliem, kas vērsti ar skatu uz sienu. Viss ir trekns, cepts eļļā, bagātināts ar majonēzi, salāti arī aizdarīti ar krējumu. Ēdiens ir kalorijām bagāts, tāpēc neieteiktu šurp nākt cilvēkiem ar noslieci uz tievēšanu.

 

Mēs piesēžam turpat pie letes uz augstajiem krēsliem, kas vērsti ar skatu uz sienu. Viss ir trekns, cepts eļļā, bagātināts ar majonēzi, salāti arī aizdarīti ar krējumu. Ēdiens ir kalorijām bagāts, tāpēc neieteiktu šurp nākt cilvēkiem ar noslieci uz tievēšanu.

 

Mazais bistro ir pārpildīts, un arvien jauni cilvēki turpina nākt iekšā. Skaidrs, ka šī kafejnīca ir ārkārtīgi populāra – ēdiens uz vietas un līdzņemšanai.

Bet pats galvenais – pievilcīga, pievilcīga cena nesarežģītiem ēdieniem! Vienkāršība un šarms, kas piemīt visam, kas cepts eļļā, valdzina un liek aplaizīt pirkstus. Apkalpošana jauka, vietas maz, bet ēdienu var paņemt līdzi, cena lieliska! Piešķiru šai kafejnīcai trīs zvaigznes no trim!

 

 

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+