Rīgā kafejnīcu āra terases drīkstēs izmantot ēdiena izsniegšanai

Rīga
Santa.lv
Santa.lv
26. marts
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: flickr.com/franganillo
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstīja grozījumus pašvaldības noteikumos, kas paredz iespēju uzņēmējiem izmantot āra terases ēdienu izsniegšanai klientiem līdzņemšanai.

Izmaiņas saistošajos noteikumos Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecību vēl būs jāskata Rīgas domes sēdē.

Latvijas Bāru asociācija pašvaldībā iesniedza priekšlikumus par iespēju atvieglot ielu tirdzniecības vietu sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai darbību, kas šobrīd ir būtiski apgrūtināta saistībā ar Covid-19 izplatību un visā valstī noteiktajiem ierobežojumiem, kad sabiedriskās ēdināšanas vietās atļauts izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

Esošais saistošo noteikumu regulējums ļauj ielu tirdzniecības vietās sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai tirgot pārtikas preces tikai patērēšanai tirdzniecības vietā. Tāpēc ir sagatavoti grozījumi, kas paredz iespēju izmantot āra terases ēdienu izsniegšanai klientiem līdzņemšanai.

Komiteja arī akceptēja ierosinājumu atļaut izvietot ēdienkartes slietņus, kā arī iekārtot mobilu bāru/virtuvi pie pastāvīgas darbības vietas, ārpus terases teritorijas, uz brauktuves, aizņemot daļu no autostāvvietām.

“Pirms mēneša tikāmies ar Latvijas Bāru asociāciju – un pēc mēneša jau esam mainījuši kārtību! Rīgas domes pienākums ir radīt cilvēkiem draudzīgāku vidi, un atrast veidus kā sniegt atbalstu grūtībās nonākušajām nozarēm. Šis ir lēmums, no kura iegūs gan ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, gan ikviens pilsētnieks un Rīgas viesis!” uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Lai atvieglotu uzņēmējdarbību Covid-19 krīzes laikā, pērn Rīgas pašvaldība, atcēla nodevu par ielu tirdzniecību, kā arī atviegloja terašu un galdiņu izvietošanu.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+