• Šobrīd

  weather img

  Rīga +19°C Daļēji saulains, R vējš, 2.57 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Piecas izplatītākās kļūdas, fotografējot ar viedtālruni

  Fotografēšana
  Santa.lv
  Santa.lv
  3. augusts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Ja, fotografējot ar telefonu, neizdodas iemūžināt kadrus tā, kā esat paredzējuši, ir vērts izvērtēt, vai darāt to pareizi. Profesionāla cilvēku, portretu un dzīves notikumu fotogrāfe Dagne Puncule dalās ar biežāk pieļautajām kļūdām, uzņemot ikdienas fotogrāfijas. No tām var viegli izvairīties, ievērojot pāris vienkāršus noteikumus, kas uzlabos attēla kvalitāti uzņemšanas brīdī un vēlāk – to rediģējot.

  Netīrs kameras objektīvs

  Pirms fotografēšanas vienmēr notīri objektīvu – dienas laikā tālruņa virsmu mēdz noklāt pirkstu nospiedumi un putekļi, un netīrās lēcas dēļ fotoattēli izplūst. Pārliecinies, vai kameras objektīvs ir tīrs, pirms uzņem kadru, notīrot objektīvu ar speciāli tam paredzētu lupatiņu vai mīksta apģērba gabalu, kas neskrāpē virsmu.

  Attēls nav fokusā

  Ja neatvēlēsi viedtālruņa objektīviem pietiekami daudz laika, lai tie pielāgotos kadram, visdrīzāk iegūsi izplūdušu attēlu. Fotografējot ar viedtālruni, pavisam vienkārši iespējams pielāgot ekrānā redzamo kompozīciju, tostarp noteikt fokusu atsevišķiem objektiem, kas redzami bildē. Ekrānā pieskaries objektam, kuru vēlies izcelt – kad objekts ir fokusā, vari uzņemt fotoattēlu. Iespējams izmantot arī AE/AF funkciju, kas fiksē kameras ekspozīciju, tādējādi objekts tiek uzņemts maksimāli augstā kvalitātē.

  Ņem vērā, ka nepietiekamā apgaismojumā kameras fokusēšana var aizņemt ilgāku laiku.

  Brīžos, kad ir tumšs, pagaidi nedaudz ilgāk, līdz tālruņa kamera automātiski iezīmē objektus. Jaunākās paaudzes viedtālruņi piedāvā nakts kameras funkciju, kas samazina zibspuldzes radīto pārgaismojumu un padara attēlu skaidru un spilgtu, savukārt kameras pikseļu sensors piesaista attēlam vairāk gaismas, lai detaļas izceltu pat tumsā.

  Zibspuldze pārgaismo foto

  Nepietiekamā, vājā apgaismojumā vērts padomāt, kādu fotogrāfijas efektu vēlies panākt. Ja padomā ir 90. gadu stila foto, kamera ar zibspuldzi panāks vēlamo efektu. Tomēr, fotogrāfijās ar cilvēkiem un portretos zibspuldze nereti acīm liek izskatīties sarkanām. Šādos gadījumos jādodas labākas vietas meklējumos ar piemērotu apgaismojumu. Ja attēls ar zibspuldzi šķiet nedabīgs, labu kadru iegūsi arī ar nakts režīmu.

  Traucējoši objekti attēla fonā  

  Jaunāko viedtālruņu kamerās ir pieejama bieži izmantota un lietotāju iecienīta funkcija – portreta režīms. Brīžos, kad kadrs ir noslogots ar daudziem, traucējošiem objektiem, portreta režīms ļaus uzņemt profesionāla izskata un sajūtu foto, kur objekts ir fokusā, bet fons – izplūdis. Tomēr, ja šāda funkcija telefonā nav pieejama, veiksmīgs risinājums portreta fotogrāfijām ir vienkāršs fons, piemēram, neitrāla siena vai dabas fons, kas uzreiz izcels galveno objektu attēla priekšplānā.

  Lielisks veids, kā izlabot neizdevušos kadru, ir Erase jeb dzēšgumijas funkcija. Īpaši ērti to var izdarīt ar viedo pildspalvu jeb S Pen, ar kuru izdzēsīsi pat sīkākās detaļas.

  Nepareiza attēlu rediģēšana

  Lai gan dažādi attēlu filtri būtiski atvieglo bilžu rediģēšanu, tie tiek izmantoti tik bieži, līdz sabojā patiešām labas fotogrāfijas. Lai iegūtu vienmērīgu Instagram attēlu joslu savā kontā, izmanto tādas fotoattēlu rediģēšanas lietotnes kā VSCO un Adobe Photoshop. VSCO ir vislabākā lietotne kvalitatīvu filtru lietošanai un ekspozīcijas iestatījumu mainīšanai. Ja nepieciešams izmantot sarežģītākus rīkus, piemēram, attēlā noņemt traipu, Adobe Photoshop šo darbiņu paveiks nevainojami.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+