Ministru vidū valda nevienprātība par šodien pieņemto ierobežojumu stingrību

Aktuāli
Ziņu aģentūra LETA
10. jūlijs
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: LETA
Valdības ārkārtas sēdē ministri šodien pauda atšķirīgus viedokļus par to, vai apstiprinātie Covid-19 izplatības ierobežojumi ir pietiekami vai, tieši pretēji, pārlieku bargi.

Ministru kabinets šodien atjaunoja ierobežojumus sabiedriskās ēdināšanas iestādēm, nosakot īsāku darbības laiku naktīs, kā arī samazinot patlaban atļauto cilvēku skaitu pie galdiņiem kā iekštelpās, tā arī ārtelpās.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) uzsvēra, ka tie ir ļoti maigi ierobežojumi, kas nepieciešami, lai pēc pāris nedēļām, neko nedarot un slimnieku skaitam palielinoties, nebūtu jāattopas pie diskusijas par pilnīgas karantīnas ieviešanu.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) pauda bažas, ka pārāk stingru ierobežojumu atjaunošana varētu būtiski ietekmēt darba tirgu, daudziem cilvēkiem zaudējot darbu. Viņa bažījās par to, ka valdībai patlaban nav skaidra plāna, kā palīdzēt cilvēkiem, kuri iespējama slimības uzliesmojuma turpināšanās gadījumā varētu palikt bez darba.

«Mums katram ir savs viedoklis, un tas ir ļoti labi. Protams, Veselības ministrija (VM) skatās no veselības viedokļa, bet es – no darba ņēmēju iespējas saglabāt darbu. Ja jau vasarā ir tādi uzliesmojumi, tad, visticamāk, būs arī rudenī. Ja mēs iesim ar tikpat stingriem ierobežojumiem kā iepriekš, tad vai mums ir plāns, kā mēs palīdzēsim tiem cilvēkiem, kuri paliks bez darba, ja tiks slēgtas viņu darba vietas? Jābūt rezerves plānam, ja tā notiek,» uzsvēra Petraviča.

Viņa pauda satraukumu par to, ka Covid-19 otrā viļņa gadījumā cilvēkus būs grūtāk mobilizēt ievērot ierobežojumus un piesardzības norādījumus. Politiķe mudināja domāt par to, kāds varētu būt iespējamais finansiālais atbalsts, ja valsts atgrieztos pie tik stingriem ierobežojumiem, kādi bijuši pavasarī.

«Man piedāvājums ir neatgriezties pie tik stingriem ierobežojumiem, kādi tie bija pirmajā reizē,» teica Petraviča.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) pauda sarūgtinājumu, ka šodien valdības atbalstīties ierobežojumi attieksies uz vienu – ēdināšanas – nozari, kura jau bija uzrādījusi atkopšanās pazīmes.

«Saslimstība šajā nozarē sakrīt ar izlaiduma laiku utt. Nevajag izdarīt tik lielu spiedienu uz vienu nozari,» aicināja ekonomikas ministrs.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhars (VL-TB/LNNK) gan norādīja, ka ar šodienas valdības pieņemtajiem lēmumiem netiek risinātas visas identificētās problēmas saistībā ar Covid-19 izplatību. Viņaprāt, steidzami jādomā, kā ierobežot termiņuzturēšanās atļauju izmantošanu iekļūšanai valstī pandēmijas apstākļos, kā arī par to, kā sargāt valsts austrumu robežu.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) mudināja ievērot spēkā esošās prasības par divu metru distances ievērošanu un roku mazgāšanu, lai valdībai nebūtu jāpieņem citi lēmumi, kas varētu negatīvi ietekmēt ekonomiku. «Ekonomikas atveseļošanās temps ir jānotur šajā līmenī. Tas būs liels izaicinājums,» uzsvēra premjers.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+