• Šobrīd

  weather img

  Rīga +19°C Skaidrs, D vējš, 3.6 m/s

  7 idejas, kas ļaus justies kā ārzemju ceļojumā, nekur nebraucot

  Ceļojumi
  Dagnija Zīverte
  Dagnija Zīverte
  29. septembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Visiem zināmu iemeslu dēļ daudzām no mums tuvākajos mēnešos ieplānotos ceļojumus ir nācies atlikt uz nenoteiktu laiku. Un tieši šie divi pēdējie vārdi – nenoteiktu laiku – skumjas pēc patīkamā ceļošanas satraukuma, piedzīvojumiem un košajiem iespaidiem ir padarījuši jo īpaši smagas. Bet – tikai mieru! Ir iespējas, kā šīs skumjas kaut uz brīdi kliedēt!

  Sāc plānot!

  Kā zinām, tieši gatavošanās ir svētku skaistākā, saldākā, satraucošākā daļa. Tāpēc sāc gatavoties savam nākamajam ceļojumam jau tagad! Vai vēl labāk, sastādi savu visvis… sapņu ceļojumu sarakstu: nākamajiem pieciem, desmit gadiem – vai pat visam mūžam! Sakārto šos galamērķus prioritātes secībā – sākot ar vietām, kuru pieminēšana vien liek tavai elpai aizrauties. Nu tev ir laiks un iespēja šādam sapņu ceļojumam sagatavoties, kā nākas.

  Arī gluži praktiski – teiksim, noskatīt un iegādāties jaunu ceļojumu somu, ieplānot jau laikus sakrāt naudu aviobiļetēm vai, piemēram, kvalitatīviem pārgājienu zābakiem. Šī piespiedu pauze ir tava iespēja – pakāpties solīti atpakaļ un paskatīties uz mūsu skaisto zemeslodi ar dziļāku, intereses un mīlestības pilnu skatienu. Izzināt, iepazīt no malas un tad, kad pienāks īstais brīdis – mesties iekšā par visiem simts.

  • Ideja. Sāc apgūt jaunu valodu!

  Tev nav katrā ziņā jāapņemas tekoši runāt, piemēram, spāņu valodā, – pati valodas iepazīšana, daži vārdi, frāzes, valodas likumu apjaušana patiesībā jau ir ceļojums uz tās runātāju dzīvesveidu, ieražām, pasaules izpratni.

  Tu vari tajā doties, kārtīgi ienirstot – piesakoties kursiem, iegādājoties mācību grāmatas, nodibinot draudzību (dzīvu vai virtuālu) ar kādu šīs valodas runātāju. Vari spert arī mazus, priekpilnus solīšus – lejuplādēt telefona lietotni Duolingo, apgūt dažas frāzes, kā arī skatīties filmas šajā valodā vai tulkot dziesmu tekstus.   

  Virtuālās ekskursijas

  Daudzi pasaules lielākie muzeji un izstāžu zāles joprojām piedāvā virtuālās tūres to telpās. Jā, protams, sēdēšanu pie datora ekrāna ar īstu pastaigu Luvras gaiteņos nesalīdzināsi. Bet, no otras puses, – tos ieraudzīt bez mūžīgās tūristu drūzmas arī ir kas īpašs.

  Virtuālās tūres piedāvā, piemēram:

  • Siksta kapela: museivaticani.va
  • Luvra: louvre.fr
  • Versaļas pils: chateauversaiiles.fr
  • Frīdas Kālo muzejs: museofridakahlo.org.mx
  • Saldavora Dalī muzejs un māja: salvador-dali.org
  • Orsē muzejs Parīzē: musee-orsay.fr
  • Google Earth. Joprojām bezmaksas ekskursijas piedāvā pasaules lielākais muzejs – programma Google Earth. Patiesībā – aizraujošāks par visglaunāko pili un galeriju, jo ar šīs programmas palīdzību tu vari pastaigāties arī pa vistālāko, neapdzīvotāko ciematiņu ielām (un justies pilnīgi droši), apskatīt Austrālijas Lielo Barjerrifu, Havaju salu pludmales vai zvaigznes Holivudas slavas alejā.

  Ceļo ar acīm un atmiņās

  Beidzot tev ir iespēja sakārtot visus tos bilžu simtus un tūkstošus, kas savulaik uzņemti ceļojot. Sakārto savus krājumus – izdzēs liekās bildes, atstājot tikai vērtīgākās un skaistākās, sakārto attēlus hronoloģiskā vai ģeogrāfiskā kārtībā, saliec elektroniskās mapītēs vai pat pasūti bildes. Šis process ļaus atsaukt atmiņā un vēlreiz izgaršot skaistākos ceļojumu mirkļus. Tā ir vesela bagātība!

  • Ideja! Izveido savu iedvesmas albumu – no katra ceļojuma izvēlies visīpašāko mirkli un apkopo šos fotoattēlus maģiskā virtenē, kas tev sniegs iedvesmu brīžos, kad tās pietrūkst.

  Dodies līdzi pasaules apceļotājiem Instagram!

  Zinām taču, ka viens attēls var izstāstīt vairāk nekā tūkstošiem vārdu. Tas var aizvest uz vietām un laikiem, kuros nekad neesi bijis.

  Smelies iedvesmu un skaistas emocijas vietnē Instagram – piesekojot ne vien pašmāju ceļojumu blogeriem, bet arī ceļiniekiem no pavisam tālām pasaules malām! 

  • Ieskaties:

  @thebucketlistfamily – skaista ceļojoša ģimenīte Instagram labākajās tradīcijās. Satriecoša ģimenes piedzīvojumu hronika.

  @tinyatlasquarterly – valdzinoši attēli un gleznainas noskaņu esejas no visas pasaules.

  @accidentallywesanderson – slavenā amerikāņu režisora Vesa Andersona iedvesmots konts, kurā krājas eleganti, brīžiem drusku ironiski vēstures pieminekļu attēli un izsmeļoši to apraksti.

  @afarmedia – konts, kura autors ir jaudīgs starptautisks ceļojumu žurnāls.

  @natgeotravelNational Geographic IG konts

  @chrisburkard – Kriss ir pieredzes bagāts ceļojumu fotogrāfs. Tas droši vien izsaka visu. Elpu aizraujoši.

  • Ideja. Iespējams, arī tu pati gadu gaitā esi sakrājusi gana iespaidīgu ceļojumu bagāžu, lai ceļojumu blogu vai IG kontu beidzot radītu pati! Ja, ejot cauri savu bilžu krājumiem, prātā nāk daudz košu atmiņu stāstu un tiešām kvalitatīvu, arī cietiem interesantu foto, izdzīvo to visu vēlreiz un dalies ar citiem!  

  Kino ceļojums

  Kino valoda, šķiet, ir jaudīgākā un vienlaikus arī pieejamākā biļete fantāzijas un sajūtu ceļojumam. Šobrīd, piemēram, vietnē Netflix, ir pieejamas neskaitāmas iedvesmojošas un vizuāli uzrunājošas ceļojumu filmas – gan mākslas, gan dokumentālās.

  • Out of Africa (Prom no Āfrikas). Leģendāra 1985. gada kinosāga ar Merilu Strīpu un Robertu Redfordu galvenajās lomās, kas stāsta par dāņu rakstnieces Kārenas Bliksenas dzīvi un mīlestību Nairobi. Katrs šīs filmas kadrs smaržo pēc Āfrikas savannas, smiltīm un saules.
  • Eat, Pray, Love (Ceļo, lūdzies, mīli). Nez vai ir daudz sieviešu, kas vēl nebūtu redzējušas slaveno stāstu par krīzē iestrēgušas rakstnieces (Elizabetes Gilbertas) ceļojumu uz Itāliju, Indiju un Indonēziju. Taču to var skatīties vēl un vēl. Skaisti, viegli, iedvesmojoši.
  • Flavourful Origins. Dokumentālo filmu sērijas, kas ceļo pa pēdām Ķīnas ēdienu izcelsmes stāstiem un gatavošanas noslēpumiem. Līdzīgi: Streetfood Asia
  • Salt, Fat, Acid, Heat. Kādas burvīgas amerikāņu šefpavāres Saminas Nosratas pētījums par šo četru garšīga ēdiena pamatelementu – sāls, tauku, skābuma un karstuma – izcelsmi un izcilību ceļojumos uz Itāliju, Japānu, Meksiku un Kaliforniju. Līdzīgi: Ugly Delicious
  • Secrets of Great British Castles. Dokumentālo raidījumu cikls par slavenākajām un skaistākajām britu pilīm.Līdzīgi: Tales of Irish Castles
  • Dancing with the Birds. Fantastiski krāšņa leģendārā sera Deivida Atenboro ierunāta dokumentālā filma par dažādu eksotisku putnu riesta dejām. Līdzīgi: Our Planet raidījumu sērija

  Kopakobanas pludmale tavā virtuvē

  Uzrīko saviem draugiem vai vienkārši sev pašai nelielu sajūtu ceļojumu uz vietu, kurp tev šoruden ļoti gribējās doties. Spotify vai Youtube atrodi bosanovas pleilisti. Iejauc reibinošu kaipirinjas kokteili. Pagatavo feižoadu un svaigu ananasa sulu. Apvelc košus brunčus un ausīs ieliec lielus spožus auskarus. Bam, un tu uz mirkli esi radījusi pati savu Riodežaneiro!

  Atklāj sev eksotisko ēdienu gatavošanas burvību – tā patiešām uz mirkli pārcels tevi simtiem un tūkstošiem kilometru tālumā. Uz itāļu vecmāmiņas virtuvi, kur gatavo īstu itāļu pastu. Uz Indijas viesnīcu, kas satriecoši smaržo pēc vislabākā karija pasaulē. Šodien internetā iespējams atrast receptes no vistālākajām pasaules malām, bet garšvielu veikali piedāvā viseksotiskākās garšvielas – atliek vien ļaut vaļu fantāzijai.

  Deguns dodas ceļojumā

  Piedomā par aromātu savās mājās – šī smalkā, it kā nemanāmā detaļa ir iedarbīgs noskaņojuma burvis. Atsauc atmiņā tavu mīļāko ceļojumu smaržu un radi to tepat, ņemot talkā aromātiskās sveces, smaržkociņus, garšaugus, ziedus un augļus. Itālija smaržo pēc stipras kafijas tasītes, pēc rozmarīna un bazilika. Bali – pēc pačūlijas, ilangilanga, līčijām un džungļu tveices. Brazīliju atsauksi atmiņā ar kafijas, tabakas, jasmīnu aromātiem, savukārt Taizemes raksturā savijušies kokosriekstu, citronzāles un ingvera motīvi.

  Sāc savas brīvdienas tieši tagad!

  Padomā, kuri ir tie mazie rituāli, kas tavus ceļojumus pārvērš par īpašiem, iedvesmojošiem piedzīvojumiem? Visbiežāk tās ir tās mazās, nesteidzīgās – un nemaz ne ekstravagantās – baudas: nesteidzīga kafijošana no rīta vai blēdīga vīna glāze vēl pirms pusdienām. Šķietami bezmērķīga pastaiga pilsētas ielās, uzsūcot dienišķas ainiņas, garāmskrejošos cilvēkus, gaisotni. Iegrimšana grāmatā vai žurnālā, nejūtot, kā paskrien stundas.

  Lēnas maltītes. Sapucēšanās savā visskaistākajā vasaras kleitā. Ja padomā – gandrīz visas šīs lietas ir izbaudāmas arī tepat, turklāt bez koferu krāmēšanas un lidostu drošības pārbaudēm. Atritini savā atmiņā – kas tev pašai ceļojumos sagādā visvairāk prieka, ko gaidi ar vislielāko nepacietību, kad kārto ceļojuma somas? Ja vien iespējams, izbrīvē laiku jau šodien, lai sevi šādi palutinātu! Un rīt. Un parīt. Un līdz pat vasaras beigām.

   

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+