Izmēģinājuma brauciena padomi, kas jāzina pirms auto iegādes

Praktiski padomi
Auto Bild
Auto Bild
20. jūnijs, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild
Fiksi paķert atslēgu un mesties pie stūres? Lēnām pār tiltu! Diemžēl izmēģinājuma brauciens var būt ne tikai izziņas avots, bet arī iemesls pilnīgi nevajadzīgām nepatikšanām. Esam sagatavojuši vairākus padomus, kas jāzina pirms auto iegādes.

Pazīstama sajūta – jaunais auto izskatās prīmā, taču saskaņas klikšķis tā arī neatskan. Kaut kas traucē pilnīgai harmonijai – sēdekļi, pārnesumu maiņa, atsperojums, tas var būt pats negaidītākais sīkums. Daudz labāk, ja šādas gaidāmās kopdzīves problēmas un problēmiņas izgaismo kārtīgs izmēģinājuma brauciens, vēl pirms noslēgts pirkšanas līgums.

Taču, pirms sēsties pie stūres, der nokārtot dažas formalitātes: vispirms, lai cik tas šķistu neērti, jānoslēdz rakstisks līgums, kurā noteikts testa brauciena laiks, izmaksu pārņemšana par patērēto degvielu un KASKO apdrošināšanas pašrisku. Ja automobilim ir defekti, tie rakstiski jāfiksē vēl pirms brauciena, lai testētājs negaidīti nekļūtu par grēkāzi kāda cita nodarītajam.

Ja spēkratam ir acīm redzami bojājumi, piemēram, riepām pārmērīgi nodilis protektors vai nedarbojas lukturi, no izmēģinājuma brauciena labāk atteikties. Pat ja brauciena laikā nekas neatgadās, vadītājam var nākties maksāt sodu un savā kontā negaidīti iegūt pilnīgi nevajadzīgus soda punktus.

Ideāli, ja izmēģinājuma braucienā var doties komandā – kamēr viens vērtē, otrs izdara piezīmes.

Šādā veidā pilnīgi noteikti ir vieglāk atklāt par problēmām vēstošus trokšņus – šoferis taču uz aizmugures beņķa nenosēdīsies. Un tad jau pa ceļam var iebraukt servisā, kur savu vērtējumu var sniegt neatkarīgs mehāniķis. Sistemātiska pieeja inspekcijai ļaus atklāt tādas lietas, ko citādi varētu arī nepamanīt.

Braucienam noteikti vajadzētu ilgt tik ilgi, lai auto pagūtu kārtīgi uzsilt, vēl labāk izmēģināt visus braukšanas režīmus – gan pilsētā, gan ārpus tās.

Arī lietotā auto pārdevējam jābūt piesardzīgam – dažādus interesentus, kam nav vadītāja apliecības, personu apliecinoša dokumenta, vislabāk uzreiz nosūtīt turp, no kurienes tie nākuši. Ja tomēr pircēja nodomi šķiet nopietni, vēlams viņu braucienā pavadīt. Tad būs droši, ka auto ne tikai atgriezīsies starta punktā, bet arī nebūs neko «pazaudējis » no salonā glabātā.

Pēdējais padoms – neesiet kautrīgi un pretojieties viszinībai, jo neizrunātas lietas, neuzdoti jautājumi vai neskaidras atbildes jums vēlāk var izmaksāt pārāk dārgi. Veiksmīgus darījumus!

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+