• atpazīt angļu auto jeb auto ar stūri labajā pusē?

  Auto
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  26. septembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Autoražotāji veido vienlīdz labus auto, kas paredzēti gan braukšanai pa kreiso, gan labo ielas pusi. Problēmas sākas brīdī, kad nekompetenti darboņi sāk stūres transplantāciju, neprofesionāli pārveidojot elektroniskos mezglus, tādējādi riskējot ar automašīnas elektronisko funkciju daļēju darbību vai – sliktākajā gadījumā – aizdegšanos. Lūk, daži padomi, kā atklāt, ka konkrētais auto, uzsākot savu dzīvi, bija paredzēts braukšanai kreisajā joslā.

  Identifikācija

  Uz identifikācijas plāksnītes, kas atrodas motortelpā, redzams VIN šasijas numurs. Dažiem ražotājiem tā pārbaude ir iespējama internetā bez maksas, uzzinot sākotnējo komplektāciju un stūres novietojumu labajā vai kreisajā pusē. Piemēram, ja identifikācijas uzlīme atrodas pasažiera, nevis šofera durvju statnē, tad šī ir būtiska norāde uz to, ka noteikti jāpārbauda VIN numurs.

  Spidometrs

  Ja auto nav nācis no ASV tirgus, tad jūdzes spidometrā norāda par angļu gēniem. Uzreiz gan jāpiebilst, ka angļu automašīnām paredzētie spidometri auto kapsētās ir krietni vien lētāki nekā pārējai Eiropai paredzētie, tāpēc vajadzības gadījumā īpašnieki mēdz izvēlēties lētāko problēmas risinājumu, netīši mulsinot nākamo auto saimnieku.

  Salons

  Pirmajā acumirklī to var nepamanīt, bet, salīdzinot ar Eiropas versiju, uzreiz viss kļūst skaidrs. Otrpus novietota rokas bremze, uz otru pusi vērsts centrālās konsoles rokasbalsts, automātiskās transmisijas pārnesumu lodziņš novietots labajā pusē. Ja auto ir ar divām durvīm, jāpievērš uzmanība sēdekļu atgāšanas mehānismam – blakussēdētāja sēdeklim nolaišanas svirai parasti jāatrodas durvju pusē, nevis vērstai uz vadītāju. Arī durvju slēdzene pasažiera pusē var norādīt par darbu, kas nav pabeigts līdz galam.

  Lukturi

  To var noteikt minūtes laikā servisā vai arī tumšā diennakts laikā, piebraucot pie vertikālas sienas. Ja lukturu stars neveido eiropeisko labo puses leņķi, bet gan līdzenu vai pat vērstu uz kreiso pusi, tad pirms tehniskās apskates iegūšanas būs jāmaina lukturu komplekts.\

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē