10 noderīgi padomi, kā pareizi sagatavot savu auto ceļojumam!

Praktiski padomi
Auto Bild
Auto Bild
10. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild
Lai ceļojums ar auto izdotos, labā formā jābūt gan braucējam, gan braucamajam. Tāpēc pirms garāka brauciena jāpārbauda svarīgākās ierīces.

Kam pievērst uzmanību?

  • 1. Eļļas līmenis

Kad iedegas brīdinājuma lampiņa, bieži vien jau ir par vēlu. Tādēļ pirms ceļojuma jāpārbauda eļļas līmenis un nepieciešamības gadījumā šķidrums jāuzpilda. Ieteicams kādu litru eļļas ielikt arī bagāžniekā.

  • 2. Dzesēšanas un logu šķidrums

Nepietiekams daudzums dzesēšanas šķidruma karstumā ātri vien novedīs pie galvas blīves defekta. Tādēļ pirms ceļojuma šķidrumu uzpildiet un iepakojiet līdzi arī rezerves pudeli.

  • 3. Riepu spiediens

Ceļojuma laikā auto būs smagāks, tāpēc atbilstoši instrukcijai jāpalielina riepu spiediens. Pārāk maza spiediena dēļ auto zaudēs gaitas īpašības un tērēs vairāk degvielas.

  • 4. Aptieciņa

Veselība vienmēr pirmajā vietā – noteikti pārbaudiet aptieciņas saturu un derīguma termiņu! Iepazīstieties ar aptieciņas saturu un brauciena laikā turiet to savā tuvumā.

  • 5. Bremzes

Bremžu šķidrums iet uz beigām? Iemesls varētu būt nodiluši bremžu kluči. Noteikti jāpārbauda bremžu sistēmas darbība uzticamā servisā.

  • 6. Gaismas

Jāpārbauda visu gaismu darbība, arī bremžu uguņu un pagriezienu rādītāju. Ieteikums: drošinātājus un rezerves lampiņas turiet cimdu nodalījumā.

  • 7. Apkopes termiņš

Tuvojas apkopes laiks – parēķiniet, varbūt tas tiks sasniegts ceļojuma laikā? Lai nezaudētu garantiju, dodieties pirms brauciena pie dīlera uz apkopi.

  • 8. Aprīkojums

Ceļojuma laikā automobilī jāatrodas arī trīsstūrim, atstarojošajai vestei, domkratam, darba cimdiem un auto instrumentu komplektam.

  • 9. Atstarojošās vestes

 Drošība: ar atstarojošo vesti esi visiem redzams

Atstarojošās vestes obligāti jālieto: Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā (visiem līdzbraucējiem), Francijā (visiem līdzbraucējiem), Horvātijā, Itālijā, Luksemburgā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Spānijā un Ungārijā. Tas attiecas ne vien uz iedzīvotājiem, bet arī iebraucējiem. Vestei jābūt aprīkotai ar Eiropas kontrolzīmi EN 471. Arī, ja kādā valstī obligāti nav jānēsā atstarojošā veste, ir ieteicams tās ņemt līdzi, jo tā palielina drošību, rosoties ap automašīnu. Tas attiecas arī uz motociklu vadītājiem.

  • 10. Ceļošana ar dzīvniekiem

 Ceļabiedrs – suns: ieplānojiet pauzes biežāk

Ja plānojat šķērsot Eiropas Savienības robežas kopā ar suni vai kaķi, tad dzīvniekam jābūt mikročipam vai tetovējumam, vakcinētam pret trakumsērgu un mājdzīvnieka pasei, ko izdevis veterinārārsts. Tas pats attiecas arī uz valstīm, kas nav ES: Šveici, Norvēģiju un Horvātiju. Somijā, Anglijā, Īrijā un Zviedrijā ir papildu prasības, par kurām varat interesēties pie sava veterinārārsta. Ceļojumā laikā jāgādā par dzīvnieku drošību, jāierēķina biežākas pauzes un pietiekami daudz ēdiena un dzēriena.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+