Kāpēc jauns auto ir ātrāks nekā mazlietots, lai arī abiem ir vienādi dzinēji?

Jauns auto
Auto Bild
Auto Bild
29. decembris, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Automašīnas jauda ir atkarīga no vairākiem apstākļiem. Vai vecums ir viens no tiem?

Jautājums

Labdien, Auto Bild Latvija! Nebiju domājis rakstīt, bet vēlos padalīties ar vienu novērojumu. Ikdienā pārvietojos ar teju jau septiņus gadus vecu auto, kuram dzinējs ir 215 ZS. Autosalonā vēl joprojām var iegādāties šīs pašas paaudzes feisliftu. Tagad tam ir vairāk drošības ekstras, smukāks salons un laba akcijas cena, tāpēc nolēmu izbraukt testa braucienu. Ja viss iepatiktos, savu veco auto varētu atstāt kā pirmo iemaksu, jo mašīna man patiesi patīk un līzingu esmu nomaksājis.

Mani pārsteidza tas, cik liela atšķirība ātrumā un uzrāvienā bija manam un dīlera auto. Abiem ir viens un tas pats dzinējs, tā pati paaudze un kārba, bet jaunais bija krietni žiperīgāks. Kā tas iespējams?

Atbilde

Šāda situācija patiesi nav nekas neparasts. Līdz ar gadiem un nobrauktajiem kilometriem, auto dzinējs nolietojas. Pietiek laikus nenomainīt gaisa filtru, lai gaisa plūsma samazinātos, tas atspoguļosies auto dinamikā. To pašu var attiecināt uz nolietotu degvielas filtru, iesmidzinātājiem, aizdedzes svecēm, katalizatoru, DPF filtru u. c. elementiem.

Lejot nepiemērotu eļļu vai rūpīgi nesekojot līdzi ražotāja noteiktajiem eļļas maiņas intervāliem (kas dažkārt nav samērojami ar mūsu braukšanas apstākļiem), var attapties pie saviem gadiem neatbilstoši nodiluša dzinēja.

Aizdambējušies eļļas kanāli, izstrādājusies eļļa un citi faktori nozīmēs nepietiekamu eļļošanos. Tas var novest pie izdilušiem virzuļu gredzeniem, nepietiekamas kompresijas, samazinātas jaudas un noslēgumā arī dzinēja maiņas.

Ja jūsu auto ir vislabākajā tehniskajā kārtībā un tam ir neliels nobraukums, rūpīgi jāizpēta jaunā auto specifikācija. Auto ar to pašu dzinēju var būt jaudas pieaugums, piemēram, no 215 uz 225 ZS. Ja jaudas rādītāji palikuši nemainīgi, dzinēja uzbūvē ir novērsta kāda nepilnība.

Vienlaikus ražotāji var mainīt dažādu komponenšu materiālu izvēli vai pat leņķi, kā konkrētais mezgls tiek novietots. Tas var jūtami atsaukties uz auto paātrinājumu, lai arī šķietami nav veiktas nekādas izmaiņas. Dažkārt pietiek ar to, ka auto ir samazinājis svaru, izvēloties mūsdienīgus virsbūves paneļu materiālus.

 

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+