• «Mazda CX-60» Euro NCAP testos saņem augstāko novērtējumu – piecas zvaigznes

  Euro NCAP
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  24. novembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Jaunākajā Euro NCAP testu sērijā pilnīgi jaunajai «Mazda CX-60», kas bērnu un pieaugušo aizsardzības kategorijās sasniedza attiecīgi 91% un 88% rezultātu, piešķirts maksimālais piecu zvaigžņu novērtējums. Ar 89% rezultātu sasniegts iespaidīgs rādītājs arī mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošības jomā.

  Balstoties uz datiem par 6 un 10 gadus veciem pasažieriem frontāla un sānu trieciena situācijā, «Mazda CX-60» sniegums sadursmes testos tika novērtēts ar maksimālo punktu skaitu. Bērnu drošības jomā maksimālās atzīmes jaunais modelis saņēma arī par pareizu bērnu sēdeklīšu stiprināšanas veidu (CRS Installation Check). Tas nodrošina lielisku kombinēto rezultātu – 91%.

  Ar maksimālo novērtējumu sānu trieciena testos un labu aizsardzības līmeni frontālā triecienā pret fiksētu barjeru ar pilnu pārklājumu par ļoti augstu uzskatāms arī pieaugušo aizsardzības līmenis – 88%. Gan sānu triecienā pret barjeru, gan daudz smagākā triecienā pret stabu visu kritisko ķermeņa zonu aizsardzība tika novērtēta kā laba, un tas šajā sadaļā deva maksimālo iespējamo novērtējumu.

  Teicamu 89% novērtējumu pilnīgi jaunā «Mazda CX-60» ieguva par mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību. Autonomās avārijas bremzēšanas (AEB) sistēmas iespaidīgais sniegums ļāva sasniegt vienu no augstākajiem rezultātiem starp visiem automobiļiem, kas pārbaudīti kopš jaunākās Euro NCAP testu procedūras ieviešanas.

  Pilnīgi jaunais lielais SUV pievienojas modeļiem «CX-5» (2017. gads), «Mazda6» (2018. gads), «Mazda3» un «CX-30» (abi ieviesti 2019. gadā), un «MX-30» (2020. gads), kas arī saņēmuši Euro NCAP piecu zvaigžņu novērtējumu.

  «Mazda CX-60» uzrādīja iespaidīgus rezultātus visās četrās Euro NCAP testu kategorijās: pieaugušie pasažieri – 88%, bērni – 91%, mazaizsargātie satiksmes dalībnieki (gājēju drošība) – 89% un drošības atbalsta sistēmas – 76%. Piecu zvaigžņu vērtējuma pamatā ir vairāku risinājumu modulārā Skyactiv arhitektūra ar neskaitāmiem uzlabojumiem, kas nodrošina arī izcilu braukšanas dinamiku.

  Svarīga loma tik augstu rezultātu sasniegšanā ir arī visaptverošajam uzlaboto vadītāja atbalsta tehnoloģiju klāstam i-Activsense. Jaunākās tehnoloģijas, tostarp «Turn Across Traffic» Assist drošai iebraukšanai perpendikulārā satiksmes plūsmā, SBS-R gājēju noteikšanas sistēma un aklo zonu uzraudzības sistēma ar brīdinājumu par drošu izkāpšanu no auto palīdz autobraucējiem identificēt iespējamos riskus un samazināt bojājumu vai traumu iespējamību, vienlaikus piedāvājot arī augstus gājēju aizsardzības standartus.

  Mazda automobiļi ir pazīstami ar lieliskajām braukšanas dinamikas īpašībām, un jaunajā «Mazda CX-60» tās ir uzlabotas vēl vairāk. Modulārā «Skyactiv» arhitektūra īsteno uz cilvēku orientēto pieeju, tostarp arī virsbūves stingrības jomā, un nodrošina, ka vadītāji automašīnas reakciju var sajust bez laika nobīdes.

  Pārdomātā sēdekļu konstrukcija ļauj ikvienam pasažierim viegli saglabāt līdzsvaru, kamēr automašīna ir kustībā, bet Mazda unikālā automašīnas stājas kontroles sistēma – Kinematic Posture Control (KPC) – stabilizē automobili, kamēr tas ir kustībā. Padarot  drošu braukšanu vienkāršāku, šādas funkcijas vēl vairāk samazina negadījumu iespējamību un vienlaikus nepieļauj kompromisus attiecībā uz Mazda tradicionālo braukšanas prieku.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē