• 10 padomi, kā ekonomēt degvielu

  Praktiski padomi
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  28. jūnijs, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: FOTO:PIXABAY
  Ekonomisks auto ir skaisti, taču ar auto inženieru veikumu tikai nepietiek. Degvielas patēriņš atkarīgs arī no mums pašiem, tāpēc esam sagatavojuši 10 padomus, kas palīdzēs ikdienā mazināt dzinēja apetīti pēc degvielas.

  1. Paaugstiniet spiedienu riepās

  Palieliniet gaisa spiedienu riepās par 0,3 līdz 0,5 atmosfērām – tas samazinās rites pretestību. Iemesls: papildu gaiss riepā stabilizē gumiju, samazina berzi un samazina siltuma rašanos.

  2. Pārejiet uz 0 vai 5W sintētisko eļļu

  Šķidrai eļļai ir mazāka pretestība attiecībā pret motoru. Samazinās iekšējā berze.

  3. Izvēlieties riepas ar samazinātu ritēšanas pretestību

  Vieglās gaitas riepas ir radītas, lai ekonomētu. Uzmanieties, dažu modeļu gadījumā mainās braukšanas īpašības, uz mitra ceļa pagarinās bremzēšanas ceļš.

  4. Atsakieties no komforta

  Gaisa kondicionētājs, sēdekļu apsilde vai elektriska sēdekļu regulēšana – lai tas viss darbotos, nepieciešama enerģija. Jebkura papildu iebūvēta detaļa palielina mašīnas masu.

  5. Izvairieties no īsiem braucieniem

  Pēc aukstā starta degvielas patēriņš ir ievērojami lielāks, tas atkarīgs, piemēram, no degvielas maisījuma un neizdevīgām sadegšanas temperatūrām.

  6. Pieskaņojiet braukšanas manieri

  Ieturiet distanci, pārslēdzieties agri, izvairieties no braucieniem ar pilnu gāzi, brauciet piesardzīgi un ar zemiem pārnesumiem – šādi jūs ietaupīsiet degvielu.

  7. Izslēdziet motoru

  Arī īsas pieturas laikā pie luksofora ir izdevīgi izslēgt motoru. Svarīgi: gan motoram, gan akumulatoram jābūt tehniskā kārtībā.

  8. Veiciet regulāras apkopes

  Netīrs gaisa filtrs, nolietotas aizdedzes sveces vai neprecīza motora vadība – ja auto ir slikti apkopts, tas arī patērē daudz vairāk degvielas.

  9. Plānojiet maršrutu

  Ja stāvēsiet sastrēgumā, patērēsiet daudz vairāk degvielas. Izvēlieties tādu maršrutu, lai jums pēc iespējas vairāk būtu iespēja braukt, nevis stāvēt.

  10. Salīdziniet degvielas cenas

  Protams, braukt lielu ceļa gabalu tikai tāpēc, lai uzpildītos, nav vērts, taču iespēju robežās mēģiniet vienmēr ņemt degvielu tur, kur ir vislētāk. Tas liks tirgotājiem padomāt par cenu pazemināšanu.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē