Lielisku īpašību komplekts — franču buldogs

Suņu šķirnes
Zane Piļka-Karaļeviča
29. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: INNA GRINN un Shutterstock

Ekstravagantais mesjē

Lai arī franču buldogs izmēra ziņā nav liels, tomēr pie mazo šķirņu sunīšiem, kurus jebkura dāma var nēsāt uz rokām, viņi arī nepieder. Noturēt viņus nav nemaz tik viegli. Meitenes vidēji sver 7–12 kg, bet puiši var sasniegt pat 15 kg svaru.

Ar augumu franči nevar palielīties (augstums skaustā 25–35 cm), tomēr, par spīti zemajai šasijai, šie suņi ir izturīgi, kompakti un spēcīgi. Tam apliecinājums – masīva galva, spēcīgs kakls, platas krūtis, spēcīga mugura, labi attīstīta muskulatūra.

Šo suņu ārējais izskats ir ļoti oriģināls, viņu pieplacinātais un nedaudz uzrautais purniņš ar simetriskām krociņām un platām, masīvām lūpām vien ir ko vērts! Taču viņu firmas zīme ir lielās, stāvošās ausis, kas pēc formas līdzīgas sikspārņa ausīm.

Franču buldoga acis ir tumšas, lielas, dzīvīgu skatienu un nedaudz izvirzītas uz āru. Šī iemesla dēļ pastaigu laikā acis īpaši jāsargā, jāizvairās pastaigāties vietās, kur aug gara zāle un ir ļoti zarains. Šīs šķirnes pārstāvji var būt visdažādākajās nokrāsās. Vēl viena franču īpatnība – viņu priekšējās kājas ir nedaudz īsākas par pakaļkājām. Iespējams, tieši šīs īpatnības dēļ buldogiem patīk gulēt, izstiepjot pakaļējās kājas. Šur tur pasaulē viņus šī iemesla dēļ jokojot sauc par frog-dog jeb varžu suņiem.

Nākamā lapa

1/5Ekstravagantais mesjē

Lasi citur

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs