• Šobrīd

  weather img

  Rīga +8°C Skaidrs, Z vējš, 0 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Ko mums vajadzētu mācīties no suņiem un ko aizgūt no kaķiem?

  Mājdzīvnieki
  Astes
  Astes
  19. novembris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Kādas rakstura iezīmes un īpašības mums vajadzētu aizgūt no mājdzīvniekiem? No suņiem vajadzētu pārņemt spēju priecāties par mazām ikdienas lietām, bet no kaķiem – spēju pateikt , liecina Latvijā veiktā aptauja.

  Pēc Latvijas iedzīvotāju domām, TOP 3 īpašības, ko cilvēkiem vajadzētu aizgūt no suņiem, ir prieks par mazām ikdienas lietām, nesalaužama uzticība līdzcilvēkiem, kā arī spēja izbaudīt mirkli un sajust apkārtējo cilvēku noskaņojumu. Tikmēr TOP 3 īpašības, kas cilvēkiem būtu jāaizgūst no kaķiem, ir – neatkarība un individualitāte, spēja vienmēr piezemēties uz četrām kājām un spēja pateikt Nē!.

  Vēl gandrīz trešā daļa šīs aptaujas dalībnieku arī norāda uz suņu spēju sajust nepatikšanas un vajadzīgos brīžos būt atturīgiem, bet 28% domā, ka cilvēkiem no suņiem būtu jāpārņem spēja būt atvērtiem par emocijām.

  Vairāk nekā puse jeb 52% respondentu atzina, ka cilvēkiem no kaķiem vajadzētu aizgūt neatkarību un individualitāti, bet 51% – spēju vienmēr piezemēties uz četrām kājām jeb, citiem vārdiem sakot, spēju izkļūt no nepatikšanām. Nedaudz mazāk, 40% aptaujas dalībnieku atzīmēja, ka cilvēkiem jāaizgūst kaķu spēja pateikt nē!, kad tas ir nepieciešams. Katrs trešais respondents norādīja uz kaķu prasmi neatlaidīgi pastāvēt par savu mērķi un patstāvību, kā arī uzticību un lojalitāti saviem tuvākajiem cilvēkam, tikmēr 19% uzsvēra rotaļīgumu.

  Jānis Krīvēns, mūziķis un suņa Pūčs īpašnieks, ir novērojis, ka viņa sunim piemīt gan kaķiem, gan suņiem raksturīgas īpašības: «Pūčs ir netipiski nosvērts, mierīgs un pašpietiekams. Es daudz laika pavadu strādājot ar datoru, darbojoties pie dažādiem projektiem, tāpēc dienas laikā nevaru pievērst viņam pietiekami lielu uzmanību. Taču tas viņu nemaz nesatrauc, jo viņu raksturo pāris labas kaķu īpašības. Piemēram, īpašs uzsvars uz pašpietiekamību. Man labpatīk domāt, ka viņš ir intelektuālis savas burvīgās dabas dēļ.»

  Laura Ikauniece-Admidiņa, Latvijas vieglatlēte un kaķu īpašniece, atzīst, ka nevar iedomāties savas mājas bez saviem mīluļiem. «Kaķi ir tik ziņkārīgi, neatkarīgi un gudri. Viņi vienmēr uzlabo garastāvokli. Tādas majestātiskas būtnes. Manuprāt, kaķis veido mājīguma sajūtu, attīra māju no sliktām enerģijām un vēl spēj ar murrāšanu palutināt savu saimnieku.»

  *Aptauju 2020. gada vsarā veica Mars zīmoli Whiskas un Pedigree, sadarbojoties ar pētījumu aģentūru Norstat Latvija. Šajā aptaujā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu no visas Latvijas.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+