Maigais Norvēģijas mežu milzis — meinkūns

Veronika Viļuma
Astes
Astes
13. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Kaķis ar suņa iezīmēm

Dāvida Zaķa ģimenei ir liela pieredze ar suņu audzēšanu, tāpēc tad, kad pirms trim četriem gadiem jaunais vīrietis nolēmis papildus pamatdarbam nodarboties ar kaķu lološanu, meinkūni bijuši likumsakarīga izvēle.

«Lūkojāmies pēc izmērā lielāka dzīvnieka, kurš arī pēc rakstura nebūtu tipiskais kaķis. Meinkūnam ir dažādas suniskas iezīmes – viņš atsaucas, ir drošs, draudzīgs, viņam ir nepieciešams cilvēks. Mani paziņas, kam ir meinkūns un mazais šķirnes sunītis, smejas, ka viņu mājās kaķis pilda suņa pienākumus, un otrādi,» Dāvids apstiprina šķirnes aprakstos bieži minētās īpašības.

Meinkūni ir gudri un apķērīgi dzīvnieki – ja saimniekiem ir entuziasms un laiks, lai mīluli apmācītu, šie kaķi var iemācīties pēc komandas sēdēt un dot ķepu, pienest mantiņas, staigāt pavadā. Protams, jebkura mājdzīvnieka raksturu ietekmē tā audzināšana — arī meinkūns, lai nebūtu bailīgs un pilnībā atklātu savu sirsnīgo un komunikablo dabu, jau no mazotnes jāņem rokās, jāpieradina pie pieskārieniem.

Dāvids nav sastapies ar agresivitāti šīs šķirnes pārstāvjos, tieši pretēji, viņš uzsver, ka, neraugoties uz iespaidīgo un nopietno izskatu, meinkūni ir ļoti mīļi kaķi.

«Sagaidot saimnieku mājās pēc darba, meinkūns var būt tik noilgojies, ka lec virsū, bučojas un glaužas klāt. Tad var arī aizrauties un nedaudz iekost, tomēr tas nav ne spēcīgi, ne agresīvi. Viņš vienkārši tik ļoti izrāda pieķeršanos, ka aizmirstas. Tāpat arī spēlējoties,» viņš saka. Protams, tāpat kā jebkurš mājdzīvnieks, arī meinkūns var izrādīt agresivitāti īpašos stresa apstākļos, ko visbiežāk rada veselības problēmas un lielas pārmaiņas dzīvesvietā.

Nākamā lapa

1/4Kaķis ar suņa iezīmēm

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+