Maigais Norvēģijas mežu milzis — meinkūns

Kaķu šķirnes
Veronika Viļuma
13. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Kaķis ar suņa iezīmēm

Dāvida Zaķa ģimenei ir liela pieredze ar suņu audzēšanu, tāpēc tad, kad pirms trim četriem gadiem jaunais vīrietis nolēmis papildus pamatdarbam nodarboties ar kaķu lološanu, meinkūni bijuši likumsakarīga izvēle.

«Lūkojāmies pēc izmērā lielāka dzīvnieka, kurš arī pēc rakstura nebūtu tipiskais kaķis. Meinkūnam ir dažādas suniskas iezīmes – viņš atsaucas, ir drošs, draudzīgs, viņam ir nepieciešams cilvēks. Mani paziņas, kam ir meinkūns un mazais šķirnes sunītis, smejas, ka viņu mājās kaķis pilda suņa pienākumus, un otrādi,» Dāvids apstiprina šķirnes aprakstos bieži minētās īpašības.

Meinkūni ir gudri un apķērīgi dzīvnieki – ja saimniekiem ir entuziasms un laiks, lai mīluli apmācītu, šie kaķi var iemācīties pēc komandas sēdēt un dot ķepu, pienest mantiņas, staigāt pavadā. Protams, jebkura mājdzīvnieka raksturu ietekmē tā audzināšana — arī meinkūns, lai nebūtu bailīgs un pilnībā atklātu savu sirsnīgo un komunikablo dabu, jau no mazotnes jāņem rokās, jāpieradina pie pieskārieniem.

Dāvids nav sastapies ar agresivitāti šīs šķirnes pārstāvjos, tieši pretēji, viņš uzsver, ka, neraugoties uz iespaidīgo un nopietno izskatu, meinkūni ir ļoti mīļi kaķi.

«Sagaidot saimnieku mājās pēc darba, meinkūns var būt tik noilgojies, ka lec virsū, bučojas un glaužas klāt. Tad var arī aizrauties un nedaudz iekost, tomēr tas nav ne spēcīgi, ne agresīvi. Viņš vienkārši tik ļoti izrāda pieķeršanos, ka aizmirstas. Tāpat arī spēlējoties,» viņš saka. Protams, tāpat kā jebkurš mājdzīvnieks, arī meinkūns var izrādīt agresivitāti īpašos stresa apstākļos, ko visbiežāk rada veselības problēmas un lielas pārmaiņas dzīvesvietā.

Nākamā lapa

1/4Kaķis ar suņa iezīmēm

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs