Pīlinga karalienes – Garra rufa zivtiņas

Interesanti
Anita Brokāne
17. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Smieklu šalts un kutēšanas sajūta pārņem teju ikvienu, kas uzdrošinās neparastajām aizjūras viešņām, Garra rufa zivtiņām ļaut paskrubināt savas kailās pēdas SPA procedūras laikā.

Eksotiskajām zivtiņām tiek piedēvētas arī ārstnieciskas dotības. Procedūras noderot cilvēkiem, kam īpaši sausa āda, psoriāze vai laimes hormonu un smieklu trūkums organismā. 

Zobu nav

Ūdens temperatūra vanniņā, kur jāliek kājas, ir visai augsta – aptuveni 32 grādi. Vienā vanniņā ir apmēram 300–400 zivtiņu. Jo vairāk un jo lielākas zivtiņas, jo jautrākas sajūtas procedūras laikā. Šīs zivtiņas tiek dēvētas par izciliem dermatologiem, tāpēc ieguvušas lielu popularitāti arī Latvijas SPA salonos. Pīlinga karalienes – tā viņas dēvē cilvēki, kas izmēģinājuši viņu sniegto ārstniecisko efektu uz sevis. Zivtiņas kustas bez mitas, baksta ar savām lūpiņām un nepārtraukti kņudina, veic mikromasāžu un uzlabo asinsriti. Tie, kas domā, ka, ieliekot kājas ūdens tilpnē, tās tiks nokostas kā spičkas, var būt mierīgi – Garra rufa nav piraiju vai dēļu radinieces. Košanas tieksmju šīm zivtiņām nav, jo nav arī zobu. Viņu īpatnība slēpjas mutē, ar ko tās piesūcas pie cilvēka ādas, tā barojoties no atmirušajām ādas šūnām un veselo ādu nemaz neskarot. Higiēnu akvārijos nodrošina daudzie filtri, un tieši tas zivtiņu turēšanu mājās sadārdzina un sarežģī.

Ja vēlies turēt mājās

Garra rufa zivtiņas mērojušas ceļu no tālās Turcijas, kur mīt savos dabiskajos ūdeņos – strautos un dīķos termālo avotu tuvumā. Kā jau silto zemju iemītnieces, tās labi jūtas pat 40 grādu temperatūrā. Tas jāņem vērā, ja vēlies izveidot mājvietu šīm pīlinga hercogienēm savā dzīvoklī. Augsta temperatūra, jaudīgi filtri un sildītāji – tās ir pamata lietas, bez kurām neiztiksi. Zivju turētāji atklāj, ka Garra rufa ir ļoti rāmas un mierīgas, ja tiek pienācīgi barotas, taču, ja nebaro, kļūst par kanibāliem. Dabiskā vidē zivis mielojas ar aļģēm un organiskām vielām. Ja tur mājās, tās pārtiek no atmirušiem, īpaši keratinizētiem audiem (piemēram, kaltēti cūkas ādas smalkumi) un arī planktona. Laikus jāpadomā, vai zivtiņas gribēsi turēt kā eksotiskus eksemplārus apskatei vai mēģināsi pats izveidot ģimenes SPA salonu, kas būs papildu slodze zivtiņām un akvārija mikroflorai.

Kur iegādāties Garra rufa?

Ja vēlēsies iegādāties Garra rufa, nāksies pirkt uzreiz 1000 zivtiņu, jo tās no ārzemēm tiek piegādātas tikai pēc speciāla pasūtījuma. Tālais ceļš rada krietnas izmaksas un arī risku, ka ne visas ceļotājas sveikas un veselas nokļūs galā. Tuvākās vietas Latvijai, kur audzē Garra rufa zivtiņas, ir Holande un Vācija.

Cik ilgi dzīvo?

Vidējais zivtiņas dzīves ilgums ir 6 gadi. Daudzi vairās izmantot šo procedūru, jo šaubās par higiēnas prasību ievērošanu salonos, kurus apmeklē tik daudz cilvēku, bet zivtiņas paliek tās pašas. Vairākos ASV štatos SPA zivtiņu procedūras ir aizliegtas tieši bailēs no inficēšanās, kaut gan datu par infekcijām, kas būtu pārnēsātas šādā ceļā, nav.  

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

 

 

Privātā Dzīve

Vairāk

Receptes

Vairāk

Veselība

Vairāk

Ieva

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+