• Šobrīd

  weather img

  Rīga +18°C Daļēji apmācies, D/DR vējš, 3.6 m/s

  Nekad neuzminēsiet, ko Gailis un Levits iemūrēja Vāgnera nama fasādē

  Slavenības
  Evija Kalnbērza
  31. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Egils Levits un Māris Gailis Vāgnera namā iemūrē laika kapsulu.
  Foto: no publicitātes materiāliem (Jānis Deinats)
  Egils Levits un Māris Gailis Vāgnera namā iemūrē laika kapsulu.
  Svinīgi atzīmējot Vāgnera teātra ēkas atjaunošanas darbu sākumu, leģendārā komponista Riharda Vāgnera 210. dzimšanas dienā Vāgnera nama fasādē tika iemūrēta laika kapsula. Tā mūrēšanā aktīvi piedalījās ekspremnjers Māris Gailis un prezidents Egils Levits.

  Uzņēmējs un Rīgas Riharda Vāgnera biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Gailis PDz atklāj, ka tā bijusi viņa ideja – metālmākslinieka Uģa Traumaņa veidotajā laika kapsulā ievietot arī jaunāko žurnāla «Privātās Dzīves» numuru, lai nākamajām paaudzēm būtu iespēja reiz uzzināt šā brīža sabiedrības aktuālos notikumus.

  «Ieliku «Privāto Dzīvi» kapsulā kopā ar «Rīgas Laiku» un laikrakstu «Kultūras Diena», kur ir stāsts par Vāgnera teātri.

  Tā būs visīstākā laikmeta liecība,» uzskata Māris Gailis. Vēl kapsulā ielikts Rīgas Riharda Vāgnera biedrības dibināšanas protokols, ēkas vēsturiskie attēli un aktuālākie projekta «Rīgas Vāgnera teātra atjaunošana» rasējumi, projekta patronu vēstījumi, biedrības biedru vēstījums pēctečiem, kā arī trīs Vāgnera paaudžu – Riharda Vāgnera mazmazmeitas Evas Vāgneres-Paskjē, viņas dēla Antuāna Vāgnera un mazmeitas Dafnes Vāgneres – kopējais vēstījums.

  Laika kapsulas iemūrēšanā piedalījās arī Valsts prezidents Egils Levits, Starptautiskās Vāgnera biedrību asociācijas prezidents Rainers Fineske un citas atbildīgas personas no Latvijas un Vācijas. Paredzēts, ka 10. jūnijā tur notiks pēdējais Osokina Brīvības festivāla koncerts, un jau jūlijā ēka tiks nodota remontdarbiem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē