Pie Anglijas krastiem uziet nogrimušu kuģi ar simtgadīgu šampanieša kravu

Neparasts atradums uziets Lamanša jūras šaurumā pie Kornvolas – Pirmā pasaules kara laikā vācu zemūdenes nogremdēts tirdzniecības kuģis, kurā joprojām sveikas un veselas atrodas simtgadīga šampanieša, brendija un vīna pudeles, ziņo britu mediji.
Šampanietis
Santa LV
2. maijs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock

Kuģis ar koda nosaukumu Mercury 1918. gadā bija ceļā no Bordo Francijā un Angliju, kad to torpedēja vācu zemūdene. Nogrimušo kuģi ar tā nu jau ļoti vērtīgo kravu pie Kornvolas atrada pētnieku grupa 100 metrus zem jūras līmeņa. Pirmajā apskatē tika secināts, ka vrakā atrodas simtiem neskartu pudeļu. Vīna eksperti savukārt uzskata, ka labvēlīgo apstākļu dēļ – tumsa un pastāvīga zema temperatūra – vīns joprojām ir dzerams, raksta izdevums The Cornwall Live.

“Nenoliedzami, šīm pudelēm, kas tiks izceltas no jūras dzelmes, ir ievērojama vēsturiska nozīme, jo līdz šim pie Lielbritānijas krastiem netika atrasta tik plaša un sena vīna, šampanieša un brendija kolekcija,” saka Burgundijas universitātes Vīna institūta ķīmijas un eneoloģijas profesors Režī Gugēns. “Tas ir ļoti svarīgs atradums vīna un pasaules vēstures izpētē.”

Luksusa piedzīvojumu tūrisma kompānija Coockson Adventures, kas piedalījās kuģa atrašanas un sākotnējās izpētes darbā kopā ar jūrniecības ekspertiem, organizē maksas ekspedīciju, kurā notiks vērtīgās kravas izcelšana un degustācija. Dārgi.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs