Korejas popukultūra. Kāpēc jaunieši ir kā traki pēc tās?

Izklaide
Ieva Jātniece
Ieva Jātniece
Ieva
Ieva
12. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Videoklipi, kuros jaunas dienvidkorejiešu meitenes un puiši perfektiem augumiem un līdz mazākajai detaļai noslīpētām kustībām dzied un sinhroni dejo, korejiešu seriāli un filmas, kurās naivums mijas ar eiropiešiem netipisku humoru, liek mūsu pusaudžiem un arī divdesmitgadniekiem kā piekaltiem sēdēt pie dažādiem ekrāniem, kā arī meklēt iespēju sevi izpaust mums tik svešajā kultūrā. Kas tas ir par fenomenu, kas iekarojis arī Latviju?

Arī mana meita pusaudžu vecumā bija aizrāvusies ar korejiešu seriāliem un katru mīļu brīdi mājiniekiem rādīja arī jaunāko korejiešu popmūzikas dziesmu videoklipus. Tieši tie bija dzinulis viņai meklēt deju studiju, kurā mācīties hiphopa dejas, bet vēlāk radīja interesi par Āzijas kultūras studijām.

Taču šis nav unikāls stāsts pat ne Latvijas kontekstā. Pusaudžus un jauniešus visā pasaulē Korejas Republikas jeb Dienvidkorejas popkultūra pievelk kā magnēts, jo piedāvā sarežģītus, oriģinālus, spožus priekšnesumus ar iepriekš neredzētiem vizuāliem un audiāliem risinājumiem. Lai kurai nācijai mēs piederētu, jauni cilvēki (un ne tikai, protams) visā pasaulē meklē ko neredzētu, atšķirīgu un spilgtu, ar ko identificēties un kas varētu būt kā viens no ķieģelīšiem viņu pašu identitātes meklējumos.

Tā kā amerikāņu un Eiropas mūziķu piedāvājums ir visai paredzams, dienvidkorejiešu mūzikas spilgtie koncepti, kur pat vienas grupas ietvaros katrs nākamais albums un videoklips piedāvā ko jaunu, liek sekot līdzi jaunumiem un gaidīt, ko atkal pārsteidzošu mūziķi piedāvās. Tas parasti ir pirmais āķis. Nākamais ir seriāli un filmas, kurās labprāt filmējas populārās mūzikas zvaigznes. Un šeit atkal jaunieši sastop pietiekami aizraujošu un citādu pasauli.

Šobrīd pasaulē tiek lietoti divi starptautiski termini: k-pop, kas apzīmē korejiešu popmūziku, un k-drama – korejiešu seriāli. Kā vienus, tā otrus nudien zina it visur!

Nākamā lapa

Nākamais: Kāpēc tieši Dienvidkoreja?!
 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+