• Haijima dodas uz tēva kapu Japānā un izpilda dīvainu rituālu

  Slavenības
  Lauma Lapsa
  9. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Alise Haijima
  Foto: Kadrs no video
  Alise Haijima
  Dziedātāja Alise Haijima, kurā rit latviešu un japāņu asinis, devusies uz Japānu, lai kapos apciemotu savu mirušo tēti un izdarītu to, ko reiz abi norunājuši.

  Šoreiz Alises Haijimas tālā ceļojuma iemesls nav vis izklaide, bet gan satikšanās ar japāņu radiem un tēva kapavietas apmeklēšana. «Diemžēl iepriekšējās reizēs, kad apmeklēju Japānu, man nebija iespēju apciemot tēva kapu, kas atrodas kalnos. Turp nevar nokļūt ar sabiedrisko transportu, ir jāīrē mašīna un labi jāzina, kur tieši šī vieta atrodas,» stāsta Alise.

  Viņa japāņu kapsētā nebija bijusi kopš bērnības. Tur pie katra kapakmeņa ir vāzīte, kur ielikt svaigus ziedus. «Tiek apmazgāts kapakmens, bet pēc tam – aizdedzināts vīraks,» par tuvinieku pieminēšanu Japānā stāsta Alise.  «Uz tēta kapakmens ir ģimenes ģerbonis, visiem tāda nav. Tas tāpēc, ka nākam no senajiem samurajiem,» piebilst dziedātāja.

  «Japāņu kultūrā ir pieņemts, ka, apmeklējot tuvinieku kapavietu, aizgājušajam var iedot uzpīpēt, aizdedzinot cigareti, vai arī iedzert, uzlejot alkoholu uz kapakmens.

  Bērnībā mēdzu prasīt tētim, lai ļauj no viņa glāzes nostrēbt glāzē alus putiņas. Bijām norunājuši – kad kļūšu pilngadīga, mēs kopā iedzersim. Japānā pilngadība oficiāla iestājas 20 gados. Taču viņš aizgāja no šīs pasaules pirms manas pilngadības,» saka Alise. Tāpēc šo norunu viņi izpildīja tagad kapsētā. 

  Vairāk par Alises piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem Japānā lasiet un skatiet žurnālā «Privātā Dzīve»!

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē