• Šobrīd

  weather img

  Rīga +16°C Daļēji saulains, R/DR vējš, 1.54 m/s

  Dzejniece Māra Zālīte saņēmusi draudus

  Slavenības
  Gita Vīksne
  2. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Māra Zālīte.
  Foto: F64
  Māra Zālīte.
  Lai dzirdētu populāru cilvēku iedvesmas stāstus, vairāk nekā 2500 sieviešu maija vidū pulcējās forumā «Līdere». Dzejniece un rakstniece Māra Zālīte pastāstīja, cik skarba un pat bīstama var būt slavas ēnas puse.

  «Daudz spožuma un arī posta ir baudījis mūsu kontakts ar Jāni Lūsēnu,» stāstot par savas radošās dzīves pārbaudījumiem, sacījusi Māra Zālīte.

  «Rokopera «Kaupēn, mans mīļais!» tika iestudēta 1999. gadā Liepājā ar lieliem panākumiem. Pēc tā sāku saņemt draudus un naidīgus vārdus pa telefonu. To vadmotīvs bija – es apdziedot nelieti, slepkavu, laupītāju, turklāt saucot to par savu mīļo. Kā nav kauna!? To vajag aizliegt.

  Reiz zvans atskanēja Autoru apvienības birojā, kur tolaik strādāju. Zvanīja it kā Kaupēna upuru vārdā, kurus esot ar šo darbu nozaimojusi. Viņi gatavojoties man atriebties. «Gan mēs jūs dabūsim rokā. Kādā vārtrūmē jūs no mums neizspruksiet,» skanēja telefona klausulē,» atcerējās Māra. Tas nu reiz bijis par daudz.

  «Piezvanīju skolasbiedram, kurš strādā drošības dienestā. Ko lai es daru, ja laukā tumšs un jāiet mājās?

  Patiesībā jutu dziļu pretīgumu pret šādu psiholoģisku vardarbību. «Nekur neej, gaidi,» skolasbiedrs pavēlēja. Pēc pāris stundām viņš ziņoja: «Zvanītāju esam noskaidrojuši, viņš tev vairs nezvanīs. Vari droši iet mājās.» Kad jautāju: «Kā jūs to panācāt?» Viņš atbildēja: «Mums ir savi paņēmieni,»,» atminējās Zālīte.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē