Augam kopā ar Dārtu – 2. mēnesis

Mazuļa augšanas seriāls
Sindija Meluškāne
Sindija Meluškāne
1. oktobris, 2018
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Lauma Kalniņa
2017. gadā publicētajā Mazuļa augšanas seriālā sekojām līdzi, kā aug Sindijas un Guntara Meluškānu meitiņa Dārta, kas savā ģimenē ir piektais bērniņš. Par meitiņas sasniegumiem un attiecībām ar pārējiem ģimenes locekļiem stāstīja mamma Sindija.

Neapdomīga ēšana

Otrais mēnesis mums aizrit ar vēdersāpēm. Brīžiem šķiet, ka tās ir slavenās kolikas, taču ir reizes, kad skaidri zinu – pie vainas ir mana neapdomīgā ēšana. Ar vecākajiem bērniem vienmēr varēju ēst visu, kā kārojās, un maldīgi biju iedomājusies, ka arī ar Dārtu būs tāpat. Nekā! Katrs bērniņš ir citāds. Un trakums arī tas, ka man ļoti kārojas augļu, kas var veicināt vēdera pūšanos. Vienu vakaru notiesāju divus ābolus un tikai pēc tam saprotu, ka tā bijusi milzu kļūda, jo beidzas ar Dārtas kliegšanu aptuveni stundas garumā. Tad gan dusmojos uz sevi, ka manu iegribu dēļ bērnam jāmokās.

Mana bērna kakas ir svarīgas!

Citu dienu mani sabiedē zaļgana kaka ar maziem asins punktiņiem. Un ko jūs domājat? Par spīti visām manām zināšanām gan kā piecu bērnu mammai, gan žurnālistei, es ne ar ko neatšķiros no visām citām mammām, kuras līdz ar pirmajiem simptomiem nevis zvana ģimenes ārstam, bet atbildes meklē google… Tur minēts, ka asins punktiņi var liecināt par piena olbaltuma nešķelšanu. Par laimi, nākamajā dienā kaka atkal ir dzeltena. Kā es priecājos par dzeltenām kakām! Un tad nejauši internetā izlasu divus rakstus pēc kārtas, kur jaunās māmiņas tiek pavilktas uz zoba, jo viņas runājot tikai par sava bērna kakām. Apzinos, ka pēc pusgada varēšu par to pasmaidīt, bet tajā brīdī ļoti apvainojos un sadusmojos uz šo rakstu autoriem. Tik tikko nociešos, lai neuzrakstītu blogu par to, ka mana bērna kakas, ziniet, ir svarīgas. Pēc tām varu spriest, kā bērniņš jūtas. Un tas man pašlaik tiešām ir svarīgāk par daudziem globāliem jautājumiem.

Vecais labais hendlings

Lai kā censtos mazo nēsāt pēc jaunās modes – kinestētiskā hendlinga pamatprincipiem –, Dārtai ir savi uzskati, kā viņu turēt. Neparko neatbalsta šūpuļa tvērienu. Viņai labāk patīk vecais hendlings, ar skatienu pret pārējo pasauli un vēlams vertikāli. Varbūt manām rokām vecā poza tik ierasta, tāpēc arī Dārta jūtas drošāk. Lai nu kā, esmu sapratusi – teorija ir teorija, bet dzīvē jāņem vērā tas, kas katram vislabāk der. Paliekam pie mums ar vīru ierastā parastā hendlinga.

Vēlais putniņš

Ar gulēšanu mums vēl arvien ir grūti, jo Dārta ir vēlais putniņš – pie miera dodas vien ap diviem naktī. Toties guļ līdz 12 vai pat vieniem nākamajā dienā. Ar ēšanas pauzītēm, protams! Cenšos sevi saudzēt un pēc iespējas no rītiem neceļos, lai pavadītu vecākos bērnus uz skolu, bet guļu līdz ar Dārtu. Tomēr gribētos kādu reizi doties pie miera kopā ar vīru, lai varu viņam pieglausties, nevis kūkot divatā ar Dārtu uz rokām līdz vēlai naktij. Ļoti izteikti ir tas, ka dienas pirmajā pusē oma Dārtai ir laba. Viņa labprāt arī padzīvojas viena uz zemes vai groziņā – pagaidām tās ir vien kādas desmit minūtes, bet varu pagūt uzvārīt kafiju un uzsmērēt sev siermaizīti. Toties pēcpusdienā un īpaši vakarā pirms aizmigšanas Dārta grib tikai uz rociņām. Es arī nēsāju. Vienīgais, par ko raizējos, – kā varēšu viņu panēsāt pēc mēneša, jo meita strauji ņemas svarā. Varbūt noderētu slings?

Otrā mēneša prieks Novērtēju, cik labi, ka man mājās ir kaudze ar iepriekšējo gadu  žurnāliem MANS MAZAIS. Varu manizurnali.lv arhīvā pēc atslēgas vārdiem sameklēt, kurā mēnesī bijis raksts par konkrēto jautājumu, un tad izlasīt to žurnālā.

Otrā mēneša atklājumi Lodger guļammaiss, kurā bēbīti var likt, netuntulējot siltā ziemas kombinezonā.  

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+