Jā, nozīme ir arī mauriņa sēklai. Sausumizturīgākais ir, piemēram, maisījums M/3-Park, kas speciāli domāts jūrmalas smilšainai augsnei. Sausumizturīgumu nodrošina sarkanā auzene, aitu auzene un niedru auzene, 85 procentus no sēklu maisījuma veido šīs trīs sugas. Turklāt svarīgi, ka M/3-Park maisījumā tiek izmantotas to šķirņu sēklas, kas speciāli radītas mauriņam. Visas šīs auzenes ir zemāka auguma un ar nedaudz smalkākām lapiņām nekā lopbarības šķirņu auzenes.
Otrs svarīgais faktors ir laikapstākļi. Protams, ja uznāk nenormāls sausums maijā un jūnijā, jebkurš mauriņš iedzeltēs. Toties, kad ir uzlijis lietus, var redzēt, ka pie mājām, kur iesēts M/3-Park sēklu maisījums, mauriņš sāk ataugt, zaļot. Tikai – tas notiek tad, ja mauriņš iesēts pagājušajā gadā vai agrāk. Ja sēts šogad un ja mauriņš bija iekaltēts un izdedzis, tad diemžēl ļoti iespējams, ka karstumā un sausumā augu saknītes ir gājušas bojā. Karstumā, lai zāle neizdegtu, mauriņu vajadzēja laistīt vismaz divas reizes dienā pa 20 minūtēm.
Tātad, ja ir vecāks zāliens un dzeltens, vēl kāds laiks jāpagaida. Visticamāk, pēc lietavām tas sāks ataugt.
Ja mauriņā izveidojušies tukši laukumi, tie augi, kas atdzīvosies, tos pamazām aizpildīs. Ja nav pacietības gaidīt, šos robus mauriņā var arī piesēt, bet tādā gadījumā jāizmanto tā pati sēkla, kas pirms tam. Nav vērts sēt sausumizturīgo zālienu, lai piesētu tukšos laukumus, jo sausumizturīgais maisījums ir lēnaudzīgāks.
Citi lasa
Ja iepriekš bija sēts, piemēram, sēklu maisījums, kas domāts sporta laukumiem, tad esošais mauriņš augs ātrāk, bet piesētais M/3-Park gausāk, un zāliens izskatīsies nelīdzens, dažādu augstumu.
Savukārt, ja nolemts mauriņu sēt pilnīgi no jauna un šoreiz izvēlēties sausumizturīgā zāliena sēklas, tad var ņemt M/3-Park maisījumu. Sastrādātajā, nolīdzinātajā un nogrābtajā laukumā vienmērīgi jāizkaisa sēklas un jāierušina ar grābekli, iestrādājot tās 0,5–1 cm dziļi. Pēc tam sējumu pieblietē: mazākā platībā var vienkārši piemīdīt, izmantojot dēlīšus, bet plašākai teritorijai nepieciešams speciāls veltnis.
Ja sēj 20–30 gramu uz kvadrātmetru, zelmenis tik biezs, kā mums visiem gribētos, būs nākamajā gadā, turklāt tad jāpagūst mauriņu iesēt līdz augusta vidum. Ja iesēsi vēlāk, blīvais zelmenis būs tikai pēc nākamā gada Jāņiem. Ja gribi, lai mauriņš uzreiz augtu biezs, jāņem lielāka izsējas norma – 30–40 gramu uz kvadrātmetru. Bet ne vairāk! Reizēm gadās, ka, gribēdams ātrāk iegūt blīvu, dekoratīvu zālienu, cilvēks iesēj vairāk par šo ieteikto devu.
Tas ir aplami, jo tad zālaugiem trūkst barības vielu, mitrākā laikā tie izsūt, var izplatīties slimības, pēc ziemas tos vairāk bojā sniega pelējums. Mūsu klimatiskajos apstākļos sēt var līdz rudenim, pat septembrī. Svarīgi, lai mauriņš pēc pirmās nopļaušanas paspētu vēl mazliet paaugties, sacerot. Pirmo reizi pļauj, kad zāle sasniegusi 6–8 cm augstumu, lai veicinātu cerošanos.