• Šajā nedēļas nogalē Ķenguru dienas Zoodārzā

  Daba un dzīvnieki
  Santa.lv
  Santa.lv
  21. oktobris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Jau šajās brīvdienās, 22. un 23. oktobrī Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiks Ķenguru dienas Zoodārzā, kurās apmeklētājiem būs iespēja no plkst. 11.00 līdz 15.00 izmēģināt spēkus tāllēkšanas disciplīnā sacenšoties ar ķenguru un noskaidrot, kurš būs meistarīgāks tāllēcējs. Bez tam ikvienam būs iespēja nofotografēties sēžot improvizētā ķengura somā. 2,5 metrus augsto fotoķenguru radījusi māksliniece Krista Bitmete un tas atradīsies pie Ķenguru aploka.

  Ķenguru dienas zoodārzā notiek par godu rudo ķenguru meitenei, kas Rīgas Zooloģiskajā dārzā dzimusi pirms gada oktobra vidū, un atzīmējot Starptautisko ķenguru dienu 24. oktobrī.

  Pavisam pasaulē mīt apmēram 65 ķenguru dzimtas sugas, kuras nosauktas ne tikai par ķenguriem, bet arī par valabijiem, kokķenguriem un klinšu valabijiem. Šie dzīvnieki sastopami Austrālijā un tai tuvējās salās. Tie dzīvo ne tikai plašās pļavās, kur var pārredzēt lielus attālumus, bet arī mežos (tostarp prot lieliski kāpelēt pa kokiem), kā arī itin klinšainās un akmeņiem bagātās vietās.

  Rīgas Zoodārza Ķenguru mājā un tās plašajos aplokos apskatāmas divas ķenguru sugas – rudais ķengurs un purva valabijs. Savukārt Tropu mājas naktsdzīvnieku ekspozīcijā mīt arī ķenguru tuvs radinieks – tvērējastes žurkķengurs, kurš pasaulē ir reti sastopams un tādēļ iekļauts Pasaules Sarkanās grāmatas bīstami apdraudēto dzīvnieku kategorijā (IUCN CR kategorija). Īpatņu skaita un izplatības vērtējumi liecina, ka šai sugai pastāv ļoti augsta iespējamība izmirt savvaļā. Gan rudajam ķenguram, gan arī purva valabijam un tvērējastes žurkķenguram ir izveidotas starptautiskas EEP programmas, kurās piedalās arī Rīgas Zoodārzs un kuru uzdevums ir uzturēt zooloģiskajos dārzos veselīgas nebrīves populācijas. Visu trīs sugu dzīvnieki pie mums ir sekmīgi vairojušies, kas liecina par piemērotiem dzīves apstākļiem mūsu zoodārzā un darbinieku augstu profesionalitāti.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē