Krāsains interjera fons uzliek savus pienākumus, savukārt baltais dod iespēju variēt ar interjera detaļām gandrīz bez ierobežojumiem.
Jo izteiksmīgāks fona tonis, jo sarežģītāka saskaņošana – tam gribot negribot jāpielāgo gan mēbeles, gan arī aksesuāri: tekstilijas, mākslas darbi, trauki u. c.
Baltajam piemīt praktiska daudzveidība – baltais fons atbalsta gan minimālismu, gan maksimālismu un pārpilnību.
Citi lasa
Tāpēc uz balto būtu jāskatās drīzāk nevis kā uz krāsu, bet kā uz neitrālu fonu. Ne velti mākslas galerijās sienas ir lielākoties baltas – tās ir izcils fons jebkurai citai krāsai. Uz tām izceļas gan formas, gan krāsas.
Baltā krāsa sniedz arī optisku un emocionālu telpu paplašinājumu – nokrāsojot baltu, tā uzreiz šķiet tīrāka, plašāka, vieglāka un gaisīgāka.
Kuru baltā toni izvēlēties?
Lai arī par balto runājam kā par neitrālu, nav noslēpums, ka baltais no baltā atšķiras.
- Mājas sienām ieteicams izvairīties no spoži, tīri baltā, jo tas rada satraukumu, noteikti ir vairāk uzbudinošs nekā nomierinošs.
- Visdrīzāk jāraugās pēc baltā, kuram ir bēša vai pelēcīga nokrāsa.
- Balti bēšs tonis, kurā ir mazliet smilškrāsas piejaukuma, labi saderēs ar linu, ādu, balinātu koku, balināta koka grīdu.
- Savukārt balts ar nedaudz dzeltenu nokrāsu derēs interjerā, kurā ir antīki priekšmeti vai lietas, kas ir kombinētas ar tumšu koku.
- Tāpat var ņemt vērā, ka telpās, kas iziet uz ziemeļu pusi, vairāk piemēroti varētu būt silti baltie toņi, jo tajās nav tik daudz saulainas dienasgaismas, savukārt dienvidu puses telpās, kurās daudz spīd saule, dabiski dzeltenīgā toņa līdzsvarošanai var izvēlēties balto krāsu ar pelēcīgu toni.