Gribu aspirīnam alternatīvu homeopātijā!

Homeopātija
Gundega Gauja
12. jūnijs, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Aspirīns kairina kuņģi — vai ir līdzīgi medikamenti homeopātijā, kas varētu līdzēt? Konsultē P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģe Janīna Romanova.

«Lūdzu, pastāstiet, kurš no medikamentiem Hjertemagnyl un Thrombo ASS ir mazāk kaitīgs kuņģim? Ģimenes ārsts rekomendēja dzert Hjertemagnyl 75, ko arī daru. Bet gastroenterologs iesaka šīs zāles nelietot! Man ir 77 gadi un ir problēmas gan ar kuņģi, gan ar sirdi. Varbūt līdzīgi medikamenti ir homeopātijā?» raksta lasītāja.

P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģe J.Romanova skaidro, ka abi minētie preparāti satur aspirīnu un kuņģim ir vienādi kaitīgi. Lietots ilgstoši, aspirīns var radīt arī gastrītu un  pēc tam – kuņģa čūlu. Turklāt, pat ja aspirīnu špricētu muskulī, arī tad tas kairinātu kuņģi.

Tā kā nav zināms, kāpēc lasītājai vispār jālieto aspirīna preparāti, ir ļoti grūti ko ieteikt, jo situācijas, kāpēc jālieto aspirīns, var būt dažādas – kā asinis šķidrinošu preparātu to iesaka, piemēram, ja ielikts stents vai bijusi asinsvadu šuntēšana. Arī tad, ja ir bijis infarkts, saskaņā ar visām rekomendācijām, lai tāda situācija neatkārtotos, ir jālieto aspirīns, jo tas samazina trombu veidošanās risku.

Homeopātijā nav preparātu, kam būtu tāda pati darbība kā aspirīnam.

«Domāju, kundzei būtu jārīkojas atkarībā no tā, kura kaite ir nopietnāka, – un tie medikamenti arī obligāti jālieto. Lai tiktu skaidrībā, ieteiktu  vēlreiz kārtīgi izrunāties ar savu ģimenes ārstu. Varbūt ir iespējams samazināt aspirīna devu, jo ir pacienti, kuriem pietiek ar mazākām devām. Uzreiz varu teikt, ka homeopātijā nav preparātu, kam būtu tāda pati darbība kā aspirīnam,» norāda kardioloģe.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs