• Mistiskā enerģija – koku āderes

    Netradicionālā medicīna
    Agris Liepiņš
    15. februāris
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Pixabay
    Ir dzirdēts daudz runu un stāstu par enerģijām, ko izstaro koki un ko var saņemt no tiem. Atklāj šo mistiku un iestādi arī savu svētbirzi! Iesaka Agris Liepiņš, mākslinieks, grafiķis, rakstnieks, karikatūrists, uzcēlis Lielvārdes senlatviešu koka pili.

    Aplokā, kur ganās mans zirgs, aug varens ozols. Pielicis galvu stumbram, rumaks stundām ilgi var stāvēt pie koka vienā un tai pašā vietā. Agrāk domāju, ka bērītis izmanto ozolu kā aizsegu pret vēju, sauli vai lietu. Tā tomēr nav, lietus līst no dažādām pusēm, arī ēna, saulei ejot, mainās, bet zirgs savu vietu nemaina. Varbūt viņš sarunājas ar ozolu, varbūt koki sarunājas savā starpā un bērītis klausās?

    Pie skaidrības netiku līdz dienai, kad Latgalē, Jersikas pagasta Olūtos, sastapu īpatnu vīru. Uldis Siliņš man atklāja brīnumainu pasauli – viņš stāstīja par koku enerģiju, par koku veidotajām āderēm un šo āderu spēka izmantošanu cilvēku labā. Par savulaik zaudētajām zināšanām, kuras Uldis tagad, divdesmit gadus eksperimentējot savā lauku sētā, cenšas atjaunot. Lēnām, taustoties un kļūdoties, ar apbrīnojamu pacietību un dziļu pietāti pret Māti Dabu.

    Savdabīgais tīklojums

    Kokiem ir sava īpatna enerģētika, to struktūra ir visnotaļ sarežģīta. No katra koka stiepjas tikai viņa sugai raksturīgas enerģētiskas joslas, aptuveni 20 centimetru platas. Tās var saukt par koku āderēm, ar kurām koki savienojas savā starpā daudzu kilometru attālumā, veidojot vienas sugas kokus savienojošu tīklu. Kad koks ir mazs, āderu stari ir īsi – 20 līdz 50 centimetru. Kokam augot, āderes pagarinās.

    Eglēm, priedēm, ozoliem un pīlādžiem ir četri āderu stari. Tātad katrs koks var veidot saikni tikai ar četriem savas sugas kaimiņiem. Eglēm un priedēm leņķis starp āderēm ir precīzi 90 grādu, šie koki veido taisnos āderu krustus.

    Dabiskā veidā koki neiesējas taisnās līnijās, tāpēc egles nevar savienoties vienā lielā āderu tīklā. Priedes un egles rada īpatnēju enerģētisku āderu tīklu, kur vienlaikus pārklājas vairāki tīkli. Ozoli un pīlādži var mainīt āderu leņķus, tādēļ šīs sugas kokiem ir lielākas iespējas apvienoties vienā tīklā.

    Nedaudz atšķirīga enerģētika piemīt kļavām, liepām, bērziem, ošiem, ābelēm. Šīs sugas koki neveido āderu krustus ar izteiktiem četriem zariem, bet izstaro enerģētiskas dzīslas un savieno sevi ar daudziem savas sugas pārstāvjiem vienlaikus. Dzīsla var būt viena, bet to var būt arī pulka – piemēram, bērzu birzī visi bērzi savstarpēji savienojas ar enerģētiskām dzīslām un veido dzīslu mudžekli.

    Izklausās neticami, bet, paņēmis rokās alumīnija rīkstītes, arī es spēju noteikt ozola un egles āderes! Ejot gar ozolu, sev jautāju: vai tā ir egles ādere? Rīkstītes nesakrustojās. Uzdodot jautājumu, vai tā ir ozola ādere, rīkstītes sakrustojās. Biju manāmi pārsteigts un eksperimentu atkārtoju dažādās variācijās. Izdevās!

    Kā izmantot sev?

    Visam dzīvajam – zālei, puķēm, kokiem, dzīvniekiem un cilvēkiem – piemīt Dzīvības enerģija. Katrai augu sugai tā ir sava – no citām augu sugām atšķirīga. Vissarežģītākā ir cilvēka Dzīvības enerģija, tajā ar dažādu intensitāti ietilpst visu dzīvnieku un augu Dzīvības enerģijas sastāvdaļas. Atsevišķiem cilvēku orgāniem ir enerģija, kas atšķiras no kopējās ķermeņa enerģijas, toties ir tuva kāda auga enerģijai.

    Izmantojot koku āderes, var papildināt sasirgušā orgāna Dzīvības enerģiju un paātrināt atveseļošanās procesu pēc operācijas vai grūtas slimības.

    Koku enerģiju iespējams sakoncentrēt, tad šis jaudas kamols stipri ietekmē cilvēka veselību un labsajūtu. Ļoti iespējams, ka senatnē tā tika veidotas svētbirzis – vietas, kurās būtiski pastiprināja kādas konkrētas koku sugas Dzīvības enerģiju. Savos Olūtos Uldis Siliņš ir iestādījis sešas birzis.

    • Ozolu birzs ar divdesmit kokiem veido āderu svētbirzi ar slīpajiem krustiem.
    • Septiņpadsmit koku stādījums – egļu un priežu svētbirzs – veido āderu taisnos krustus.
    • Liepu birzs – trīsdesmit divi koki ar savu dzīslojumu veido enerģētisku kupolu, kam piemīt maiga un stipra enerģija. To varētu saukt par sievišķu enerģiju. Ne velti tautasdziesmās tieši liepa minēta kā meitu simbols.
    • Visīpatnējākā ir apšu birzs – sešpadsmit apses. Apse ir vienīgais koks, kas spēj cilvēkam atņemt enerģiju (labi, ja tā ir depresīvā, dusmu enerģija) un novadīt to zemē. Visi pārējie koki enerģiju dod.
    • Kadiķu birzs. To viņš sastādījis auseklīša formā no 16 kadiķiem un vidū ielicis akmeni, kas uzkrāj enerģiju (svētakmens darbības princips).
    • Un vēl viena – ozolu birzs ar aku stiprākās enerģijas zonā.

    Uldis tic, ka līdz mūsdienām saglabājušās senās baltu rakstu zīmes – Laimas krusts jeb kāšu krusts, Laimas skujiņa, Jumis, Saules aplis, akas zīme – ir grafisks attēlojums, kādā secībā svētbirzīs stādīja kokus, lai panāktu visjaudīgāko enerģētisko iedarbību. Uldis stāstīja un stāstīja – par koku spēju pārveidot ūdens āderu tīklu tā, lai ūdens barotu saknes. Par koku enerģētikas trim slāņiem, arī par magnētiskā lauka riņķiem ap koku saknēm un daudz ko vēl. Ja kādam ir interese, var iegādāties fizikas zinātņu maģistra un reiki praktiķa Ulda Siliņa grāmatu Āderu krusti, kas nesen iznākusi. Vai arī dodieties pie viņa ciemos uz Līvānu novada Jersikas pagasta Olūtiem.

    Tikšanās pēcgarša

    Pārbraucis Lielvārdē, iegāju zirga aplokā un ar rīkstītēm pārbaudīju. Zirgs stāv uz spēcīgas ozola āderes! Pagriezos uz otru pusi, lai palūkotos, kurp tā ved. Piecdesmit metru tālāk aug otrs varens ozols. Agrāk tam nebiju pievērsis nekādu uzmanību. Nolēmu iegādāties beņķīti un vakaros pasēdēt uz ozola āderes. Zirgs taču zina, ko dara.

    Veido SAVU svētbirzi

    Tādu mēs katrs varam iestādīt ar sev visvairāk vajadzīgiem kokiem. Birzis kalpos kā mūsu enerģijas atjaunotnes avots.

    • Tos kokus, kuriem āderes ir taisnos leņķos (tātad priedes un egles), vari stādīt dubultā krusta formā. Ja zemes platība atļauj, var veidot sazarotāku struktūru, iegūstot svētvietu ar stiprāku enerģiju.

    • Ozolu birzi veido no  deviņiem kokiem trīsstūra zīmes rakstā. Ozolam ir visspēcīgākā enerģija.

    • Tos kokus, kuri veido dzīslojumu (liepas, bērzi, oši, kļavas), stādi saulītes zīmes ritmā.

    • Kokus vai krūmus stādot aplī, veidojas paaugstināts dzīvības enerģijas fons apļa iekšpusē. Tas gan nav tik stiprs kā birzīs, bet – ir. Riņķis ir vienkāršākā horizontālā aizsardzības zīme.
    • Iestādi apšu birzi auseklīša formā. Par apsi jāpiebilst, ka tā nešķiro enerģiju – ņem to, kas cilvēkam attiecīgajā brīdī stiprākā. Ja būsi dusmīgs, atņems šo enerģiju. Ja apšu birzī uzkavēsies pārāk ilgi, apse ņems nost pēc stipruma nākamo enerģiju. Tā var zaudēt arī labu enerģiju un kļūt slābans.

    Ņem vērā! Koki pēc gadiem pieaugs. Tāpēc jāstāda tādā attālumā, kāda ir pieauguša koka lapotne.

    0 komentāri

    Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

    Pievienot komentāru

    Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

    Satura mārketings

     

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk

    Abonē