• Menopauze jau pagājusi, taču karstuma viļņi joprojām moka. Kāpēc, un ko darīt?

  Jautājumi un atbildes
  Santa.lv
  Santa.lv
  2. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Fizkes/Shutterstock.com
  Ko darīt, ja ilgi pēc klimaksa beigām naktīs vēl aizvien moka karstuma viļņi? Varbūt problēma patiesībā saistīta ar vairogdziedzeri, nevis menopauzi? Konsultē ginekoloģe endokrinoloģe Astrīda Tirāne.

  Lasītājas vēstule: Man ir 78 gadi, meno­pauze sākās pirms 25 ga­diem, bet joprojām moka karstuma viļņi. Tie ļoti traucē nakts miegu – es  mostos no sliktas sajūtas, tek sviedri. Lietoju aptie­kā nopērkamas zāles uz augu bāzes, kas diemžēl nepalīdz. Ko vēl var iesākt? Mani uztrauc, vai karstumi nebojā sirdi? Un kāpēc tie nepāriet? Ieva

  Te ir vairāki jautājumi – vai tas vispār ir klimakss un vai šie karstuma viļņi Ievu mocījuši visus 25 gadus vai parādījušies tikai kaut kad pēdējos gados? Es sliektos domāt, ka tavas sūdzības nav saistītas ar klimaksu, bet ar vairog­dziedzera darbību, jo arī tad var būt tieši tāda pati aina un sūdzības.

  Savukārt bezmiegs vecumā var būt vienkārši bezmiegs, bet karstuma viļņiem būtu jāmeklē cits cēlonis, jo šie karstumi tiešām var bojāt sirdi, paaugstināt asins­spiedienu.

  Minētās sūdzības ir gana nopietnas, un ar tām noteikti vajadzētu griezties pie ārsta.

  Iesaku sākt ar vizīti pie terapeita vai ģimenes ārsta un kārtīgi izrunāties. Jānoskaidro, vai tev nav veģetatīvā dis­tonija, kaut gan 78 gados tas ir maz iespējams. Pie vainas varētu būt arī kāda sirds asinsvadu slimība, piemēram, sirds mazspēja, varbūt koronārie asinsvadi, kas baro sirds muskuli, ir aizkaļķojušies un jāliek stents, varbūt pastāv infarkta draudi.

  Tomēr vispirms būtu jāizslēdz vai­rogdziedzera kaites.

  Tāpēc būtu labi, ja ģimenes ārsts nosūtītu tevi pārbaudīt vairogdziedzera hormonus un antivielas, kā arī būtu jāuztaisa vairogdziedzera ultrasonogrāfija. Tad arī būs skaidrs, kā rīkoties tālāk.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē