ARS Diagnostikas klīnikā saņemts pirmais digitālais PET/CT

ARS Diagnostikas klīnika saņēmusi svarīgu un nepieciešamu diagnostikas iekārtu – digitālo Philips Vereos PET/CT – , kas ir vienīgā Baltijā un pat visā Centrālajā un Austrumeiropā.
Diagnostika
IEVAS Veselība
28. maijs

Drukāt

Saglabāt

Foto: Publicitātes foto
Medicīnas centra ARS komanda jaunās iekārtas atklāšanā

Radioloģe diagnoste Marika Kalniņa saka: «Tam ir ārkārtīgi būtiska nozīme turpmākajā ārstēšanā, taktikas izvēlē, jo PET/CT izmeklējums ir viena no precīzākajām vēža diagnostikas metodēm – ar PET/CT iespējams pamanīt agrīnas izmaiņas šūnu vielmaiņā, kad pārmaiņas to struktūrā vēl nav redzamas. Tāpat šis izmeklējums spēj atrast vēža šūnu perēkļus visā ķermenī un konstatēt, cik ļoti slimība izplatījusies.»

Parasti PET/CT izmeklējums tiek nozīmēts, ja cilvēkam, kam diagnosticēts ļaundabīgs audzējs, nepieciešams novērtēt ārstēšanas efektivitāti pēc operācijas vai ķīmijterapijas. Taču pēdējā laikā šī metode aizvien biežāk tiek izmantota arī kardioloģijā, neiroloģijā un citās nozarēs.

Kopš 2018. gada PET/CT izmeklējumu onkoloģijas pacientiem apmaksā arī Nacionālais veselības dienests – ja pacientam ir ārstu konsilija lēmums par izmeklējuma nepieciešamību. Valsts apmaksātais izmeklējums ir pieejams arī Medicīnas centrā ARS.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs