• Par iespējamiem likumpārkāpumiem Bruknas muižā sākti vēl četri administratīvā pārkāpuma procesi

  Pārkāpumi
  Ziņu aģentūra LETA
  21. decembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: F64
  Par iespējamiem likumpārkāpumiem Bruknas muižā, kur saimnieko biedrībā Kalna svētību kopiena, sākti vēl četri administratīvā pārkāpuma procesi, aģentūru LETA informēja Valsts policijā (VP).

  Viens no administratīvā pārkāpuma procesiem sākts par fizisko un emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem, viens – par emocionālo vardarbību pret vairākiem bērniem un divi par biedrības «Kalna svētību kopiena» un nodibinājuma «Saknes un spārni» informācijas nesniegšanu, neatbildot uz VP nosūtītajiem pieprasījumiem.

  Vienlaikus, pamatojoties uz 7. decembrī no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) saņemto informāciju par iespējamajiem tiesību normu pārkāpumiem saistībā ar pakalpojuma sniegšanu vienam bērnam un noslēgto līgumu, sākta vēl viena resoriskā pārbaude par iespējamajiem biedrības Kalna svētību kopiena tiesību normu pārkāpumiem Bruknas muižā.

  Savukārt par iepriekš sākto administratīvā pārkāpuma procesu saistībā ar iespējamo vardarbību pret nepilngadīgu personu VP ir pieņemts lēmums lietu nosūtīt izskatīšanai Bauskas novada domes Administratīvajai komisijai.

  Jau ziņots, ka biedrībā Kalna svētību kopiena VBTAI kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatēja, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un, pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu.

  Pirmā pārbaude Bruknā notika 5. augustā, kad runāts ar bērniem un konstatēti pirmie iespējamie bērnu tiesību pārkāpumi. Pēc laika veikta atkārtota nepieteikta pārbaude, kas nav devusi pārliecību, ka pārkāpumi būtu novērsti.

  Pats kopienas vadītājs, priesteris Andrejs Mediņš noliedzis lielāko daļu pārkāpumu.

  Pēc viņa paustā, kāds tētis esot izdomājis konstatētos pārkāpumus, lai atriebtos par to, ka no Bruknas tika «izmests» viņa bērns, tāpēc šis incidents ir sācies.

  Prāvests norādīja, ka Bruknas muižā dzīvojošajiem jāievēro ļoti stingri noteikumi un liela disciplīna, tomēr, ja viņus tas neapmierina, viņi jebkurā brīdī drīkst kopienu pamest. Tāpat viņš norādīja, ka šī esot pirmā sūdzība par Kalna svētību kopienu.

  Viņš apgalvoja, ka neredz iemeslu sevi attaisnot, jo apsūdzības neesot nedz izmeklētas, nedz noskaidrotas, bet viņš sabiedrības acīs jau esot «baigā cūka», un to viņš pieņemot ar «lielu mīlestību».

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+