Noklausies! Lolitas Ritmanes radītā filmas Dvēseļu putenis fināldziesma Dodi mieru mūsu brāļiem

Dvēseļu putenis
Santa.lv
6. novembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Ivars Trautmanis
Filmā Dvēseļu putenis, kas pirmizrādi piedzīvos jau pavisam drīz – šā gada 8. novembrī, kā fināldziesma skan Amerikā dzīvojošās latviešu komponistes Lolitas Ritmanes komponētā lūgšana Dodi mieru mūsu brāļiem ar Aleksandra Grīna vārdiem.

Lūgšana Dodi mieru mūsu brāļiem ierakstīta Latvijas Radio ierakstu studijā, to iedziedājis koris Latvija mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā vadībā. Dziesmas teksts aizgūts Aleksandra Grīna romāna izskaņā, kur filmas galvenais varonis Artūrs Vanags to skaita kā lūgšanu.

“Šo viņa lūgšanu esmu pārveidojusi par a cappella kora dziesmu. Ņemot vērā, ka filma iecerēta, lai mēs to skatītos ar filmas galvenā varoņa Artūra Vanaga acīm, tieši tāda ir arī mūzika. Dažās vietās esmu pieklusināta, bet dziļo sāpju ainās arī mūzika ir dramatiska. Ir dažas orķestra melodijas, tēmas, ko cilvēki varbūt atcerēsies vēl ilgāku laiku pēc filmas noskatīšanās,” stāsta komponiste.

Zīmīgi, ka Lolitas tēvs Andris Ritmanis ir atmodas laika leģendārās himnas Manai tautai (Palīdzi, Dievs!) vārdu autors, bet māsa Brigita Ritmane – mūzikas autore. 

Lasi citur

 

 

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs