• Noklausies! Lolitas Ritmanes radītā filmas Dvēseļu putenis fināldziesma Dodi mieru mūsu brāļiem

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  6. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Ivars Trautmanis
  Filmā Dvēseļu putenis, kas pirmizrādi piedzīvos jau pavisam drīz – šā gada 8. novembrī, kā fināldziesma skan Amerikā dzīvojošās latviešu komponistes Lolitas Ritmanes komponētā lūgšana Dodi mieru mūsu brāļiem ar Aleksandra Grīna vārdiem.

  Lūgšana Dodi mieru mūsu brāļiem ierakstīta Latvijas Radio ierakstu studijā, to iedziedājis koris Latvija mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā vadībā. Dziesmas teksts aizgūts Aleksandra Grīna romāna izskaņā, kur filmas galvenais varonis Artūrs Vanags to skaita kā lūgšanu.

  “Šo viņa lūgšanu esmu pārveidojusi par a cappella kora dziesmu. Ņemot vērā, ka filma iecerēta, lai mēs to skatītos ar filmas galvenā varoņa Artūra Vanaga acīm, tieši tāda ir arī mūzika. Dažās vietās esmu pieklusināta, bet dziļo sāpju ainās arī mūzika ir dramatiska. Ir dažas orķestra melodijas, tēmas, ko cilvēki varbūt atcerēsies vēl ilgāku laiku pēc filmas noskatīšanās,” stāsta komponiste.

  Zīmīgi, ka Lolitas tēvs Andris Ritmanis ir atmodas laika leģendārās himnas Manai tautai (Palīdzi, Dievs!) vārdu autors, bet māsa Brigita Ritmane – mūzikas autore. 

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+