No 2020. gada jaundzimušajiem Latvijā vairs nepiešķirs nepilsoņa statusu

Likumdošana
Santa.lv
17. oktobris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Saeima ceturtdien, 17.oktobrī, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja likumprojektu Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem. Tas nosaka, ka jaundzimušajiem pēc 2020. gada 1. janvāra vairs netiks piešķirts nepilsoņa statuss.

Pēc 2020. gada 1. janvāra jaundzimušajiem piešķirs Latvijas pilsonību, ja vien bērna vecāki nebūs vienojušies par citas valsts pilsonības piešķiršanu un bērns nebūs citas valsts pilsonis. Ja bērns būs dzimis ārpus Latvijas vai viens no viņa vecākiem ir citas valsts pilsonis, vecākiem, lai bērnu atzītu par Latvijas pilsoni, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē būs jāiesniedz iesniegums un dokumenti, kas apliecina, ka bērns nav un nav bijis nevienas valsts pilsonis. 

Likumprojekts attieksies uz nelielu bērnu skaitu, jo atbilstoši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem 2016. gadā kā nepilsoņi reģistrēti 47 bērni, 2017. gadā – 51, savukārt 2018. gadā – tikai 33 bērni.

Priekšlikumu izbeigt nepilsoņa statusa piešķiršanu bērniem Vējonis bija iesniedzis vēl 12. Saeimā, bet tas tika noraidīja. Vēlreiz likumprojekts tika iesniegts šā gada martā, bet pirmajā lasījumā Saeimā izskatīja 9. maijā. Otrais skatījums notika 26. septembrī.

Lasi citur

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Noderīgi un interesanti

Veselība

Privātā Dzīve

Mans Mazais

Astes

AutoBild.lv

Māja

Receptes

Dārzs