Nestrādā LED bremžu lukturis un loga slotiņa — vai varēs iziet tehnisko apskati?

CSDD
Auto Bild
Auto Bild
26. augusts, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Auto Bild
CSDD tehniskā apskatē ir vairāki faktori, kurus inspektori neņem vērā. Cik svarīgi LED bremžu lukturi un logu slotiņas?

Jautājums

Labdien! Maija mēnesī pirmo reizi savam Audi A6 universālim veikšu tehnisko apskati, bet neesmu pārliecināts par diviem auto defektiem. Aizmugurē bremžu lukturim dažkārt nedeg puse no sarkanajām diodēm. Iespējams, ka zūd kontakts, jo citreiz iespīdas visas lampiņas.

Otra lieta ir aizmugurējā loga slotiņa, kas no nelietošanas ir ierūsējusi. Arī apskalotājs nestrādā. Man šīs lietas ikdienā netraucē, tāpēc būtu priecīgs, ja to varētu nelabot. Likumu panti ir pārāk gari, lai saprastu un izlasītu, tāpēc vēršos pie jums pēc padoma. Vai varēšu iziet skati?

Atbilde

Informācija par lukturu darbību un to prasībām tehniskajā apskatē atrodama www.likumi.lv «Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa». Sadaļā par bremžu lukturiem minēts, ka jādeg vismaz divām trešdaļām diožu, pretējā gadījumā šis defekts saņems vērtējumu 2 un tehnisko apskati nevarēsiet veikt.

Punkts 4.3.1.«Neatbilstoši nostiprināts lukturis; nedeg viens bremžu lukturis; ja gaismas avots ir vairākas vienlaicīgi degošas kvēlspuldzes vai gaismu izstarojošas diodes, nedeg vairāk kā viena trešdaļa kvēlspuldžu vai diožu». Aizmugurējā stikla slotiņa un apskalotājs šajā gadījumā ir tikai papildaprīkojums, kura stāvoklis vai esamība netiek vērtēta.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+