Kā rīkoties, ja uz ceļa negaidīti uzskrējis dzīvnieks?

Jautājumi & atbildes
Auto Bild
Auto Bild
19. augusts, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Stocksnap
Dzīvnieki uz ceļa var radīt izbīli arī pieredzējušos autovadītājos. Kā rīkoties, ja ceļa braucamo daļu šķērso meža zvēri?

Jautājums

Sveiks, Auto Bild Latvija! Lasot internetā ziņas par mežacūku klejošanu Rīgas apkaimē un atceroties nesen piedzīvotu sadursmi ar lapsu gaišā dienas laikā, vēlējos vaicāt, vai dzīvnieki šogad ir īpaši aktivizējušies? Mana sadursme bija neliela, un auto iztika vien ar salauztu miglas luktura stiprinājumu, lapsa arī tālāk mēroja savu ceļu. Tagad to atceroties, jāteic, ka biju visai apjucis, un sarežģītākā situācijā pat nezinu, vai būtu gatavs rīkoties pareizi, jo, ieraugot alni vai briedi, uz brīdi noteikti sastingtu. Vai jums ir kādi ieteikumi saistībā ar dzīvniekiem uz ceļa?

Atbilde

Meža dzīvnieku negaidīta parādīšanās uz ceļa braucamās daļas var radīt izbīli arī pieredzējušos autovadītājos. Svarīgi ir prast laikus un precīzi reaģēt šādās situācijās, jo te katra sekunde var būt izšķiroša. Grāmatās var lasīt teoriju, tomēr praktiskās iemaņas ir neatsverams ieguvums, tāpēc iesakām izmantot katru iespēju apmeklēt braukšanas mācības, kurās tiek simulētas reālas dzīves situācijas – izvairīšanās no šķēršļiem (šajā gadījumā dzīvnieka), auto saslīdēšana utt.

Kas attiecas uz iespējamo sadursmi ar dzīvnieku un nepieciešamajām darbībām pēc sadursmes, Renault Braukšanas skolas speciālisti sniedz dažus padomus.

Kā skaidro Braukšanas skolas direktors Z. Veseli, dzīvnieki visaktīvākie ir rītausmā un krēslas stundās.

Šajā laikā jābūt īpaši piesardzīgiem. Vislielākais risks sadursmei notiek uz ceļiem, kam līdzās atrodas meži. Kad jūs ieraugāt ceļazīmi, kas brīdina par savvaļas dzīvniekiem, pirmais, ko izdarāt – piebremzējiet, tad uzmanīgi vērojiet ceļa malas un esiet gatavs straujai bremzēšanai, ja rodas vajadzība. Ja dzīvnieks izskrien priekšā jūsu automašīnai, bremzējiet un centieties apbraukt šķērsli. Ja nepietiek laika, lai to izdarītu, mēģiniet aizbaidīt dzīvnieku ar taurēšanu. Šādos gadījumos nelietojiet tālās ugunis, jo daudzi dzīvnieki, piemēram, stirnas un staltbrieži, to ietekmē zaudē orientācijas spēju un sastingst.

Jūsu drošība ir pirmajā vietā, tāpēc, ja dzīvnieka apbraukšana liecina par augsta riska draudiem zaudēt dzīvību vai pakļaut briesmām pasažieru veselību, teiksim, iebraucot dīķī vai ietriecoties kokā vai citā transportlīdzeklī, labāk ir neizvairīties no tiešas sadursmes ar dzīvnieku.

Ja notikusi sadursme, vispirms jānodrošina negadījuma vieta (ieslēdziet avārijas signālus, izlieciet brīdinājuma trīsstūri). Nekādā gadījumā netuvojieties cietušajam dzīvniekam. Paturiet prātā, ka dzīvnieks var būt agresīvs un var jums uzbrukt trieciena izraisītā šoka rezultātā. Turklāt nevar zināt, vai viņam gadījumā nav trakumsērgas. Tāpēc netuvojieties dzīvniekam, bet zvaniet atbildīgajiem dienestiem.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

Lasi citur

GADA KOSMĒTIKA 2020

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+