• Nestrādā LED bremžu lukturis un loga slotiņa — vai varēs iziet tehnisko apskati?

  Auto
  Auto Latvija
  Auto Latvija
  26. augusts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Auto Bild
  CSDD tehniskā apskatē ir vairāki faktori, kurus inspektori neņem vērā. Cik svarīgi LED bremžu lukturi un logu slotiņas?

  Jautājums

  Labdien! Maija mēnesī pirmo reizi savam Audi A6 universālim veikšu tehnisko apskati, bet neesmu pārliecināts par diviem auto defektiem. Aizmugurē bremžu lukturim dažkārt nedeg puse no sarkanajām diodēm. Iespējams, ka zūd kontakts, jo citreiz iespīdas visas lampiņas.

  Otra lieta ir aizmugurējā loga slotiņa, kas no nelietošanas ir ierūsējusi. Arī apskalotājs nestrādā. Man šīs lietas ikdienā netraucē, tāpēc būtu priecīgs, ja to varētu nelabot. Likumu panti ir pārāk gari, lai saprastu un izlasītu, tāpēc vēršos pie jums pēc padoma. Vai varēšu iziet skati?

  Atbilde

  Informācija par lukturu darbību un to prasībām tehniskajā apskatē atrodama www.likumi.lv «Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa». Sadaļā par bremžu lukturiem minēts, ka jādeg vismaz divām trešdaļām diožu, pretējā gadījumā šis defekts saņems vērtējumu 2 un tehnisko apskati nevarēsiet veikt.

  Punkts 4.3.1.«Neatbilstoši nostiprināts lukturis; nedeg viens bremžu lukturis; ja gaismas avots ir vairākas vienlaicīgi degošas kvēlspuldzes vai gaismu izstarojošas diodes, nedeg vairāk kā viena trešdaļa kvēlspuldžu vai diožu». Aizmugurējā stikla slotiņa un apskalotājs šajā gadījumā ir tikai papildaprīkojums, kura stāvoklis vai esamība netiek vērtēta.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē