Jautājums
Man ir radies jautājums saistībā ar auto īslaicīgu novietošanu stāvvietā. Rīgā praktiski visur par stāvvietu ir jāmaksā, bet mazākās pilsētās vēl ir vietas, kur uz dažām minūtēm vai stundām var atstāt savu auto. Lai to legāli darītu, logā esot jāatstāj kāda norāde par laiku. Internetveikalā nejauši atradu stāvvietām paredzēto papīra pulksteni, kuram otrā pusē ir mehānisms. Tas darbojas līdzīgi kā parasts pulkstenis, skaitot laiku uz priekšu, tāpēc es nekad nepārsniegtu atļauto laika limitu. Vai ir noteikts, ka šādus pulksteņus nevar izmantot, un vai pastāv kādi strikti likumi tam, kā jānorāda laiks?
Atbilde
Šādi automātiskie pulksteņi ir pieejami tirdzniecībā, tomēr to lietošanu mēs neieteiktu vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, apstāšanās vietas ar noteiktu laika periodu ir izveidotas, lai auto tur netiktu atstāts visu dienu, bet, piemēram, būtu iespējams uz īsu brīdi apmeklēt veikalu, nemaksājot par stāvvietu. Otrkārt, pulksteņa aizmugurē lielākoties ir atzīmēts, ka, novietojot spēkratu stāvvietā, automātiskais režīms jāizslēdz.
Lai arī juridiski ierīce likumu nepārkāpj, jūs liegsiet citiem autovadītājiem apstāties vietā, kur tas paredzēts. Ceļu satiksmes noteikumos nav precizēts, kāda drīkst vai nedrīkst izskatīties norāde par laiku. Automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā. Jāņem vērā, ka aiz loga novietojamais pulkstenis vai ar roku rakstīta zīmīte kalpo par veidu, kā vieglāk kontrolēt sistēmu, tomēr krāpšanās gadījumā pareizais laika rādījums nebūs šķērslis vērsties pret vadītāju.
Citi lasa
Ilgi stāvoša automašīna šādās vietās ir visai uzkrītoša. Stāvvietu uzraugi sadarbībā ar policiju var nofilmēt auto stāvēšanu vai uzņemt laiku ar hronometru, fiksējot pārāk ilgu auto atrašanos konkrētajā vietā. Kārtības sargu liecības var nodrošināt lietas uzsākšanu, tāpēc labāk vieglprātīgi šādi situāciju neizprovocēt.