• Šobrīd

  weather img

  Rīga +1°C Mākoņains, Z/ZR vējš, 5.66 m/s

  Noras Bumbieres meita Beatrise: Man vienmēr ir bijusi tikai viena mamma, un viņa ir mirusi

  Slavenību bērni
  Kaspars Antess
  19. augusts, 2020
  1 komentārs

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: No personīgā arhīva
  Latviešu mūzikas leģendas Noras Bumbieres meita atklāj – viņu dziļi sāpinājuši Latvijas mūziķu izteikumi par mātes attiecībām ar alkoholu. Amerikā dzīvojošā dziedātājas meita sevi vēl aizvien izjūt kā latvieti un ar sirsnību atceras savu mammu.

  Sāpina stāsti par mātes alkoholismu

  30 gadus vecā Beatrise, kas dziedātājai piedzima 43 gadu vecumā, bija viena no dokumentālās filmas Nora varonēm, un kopš tā laika par viņu nekas daudz nav dzirdēts. Filma pirmizrādi piedzīvoja pirms diviem gadiem, un tās iznākšanu Beatrise gaidīja ar lielu interesi. «Man filma patika līdz brīdim, kad kāds tajā pieminēja, ka mana māte dzeršanas ziņā varētu pārspēt jebkuru vīrieti. Vai tiešām? Tas mani ļoti apbēdināja,» neslēpj Noras Bumbieres meita.

  «Reiz šo filmu redzēs arī mana meita, un tajā izteikts viedoklis, ka viss, kas manu mammu interesēja, bija piedzerties. Šie cilvēki kļūdās. Es neizprotu, kāds sakars dzeršanai ar mammas dziedāšanu. Latvijā taču teju katrā mājā ir pa kādai liķiera pudelītei, tas piederas pie mūsu kultūras. Mammai, tāpat kā man, patika ballītes un sabiedrība, taču tas nekādā ziņā neliecina par alkoholismu.»

  Tuvākais cilvēks – brālis Georgs

  Toties ar sirsnību Beatrise atceras filmā atainoto viņas tikšanos ar brāli Georgu, kuram šobrīd ir 39 gadi. Pēc Noras nāves 1994. gadā brālis palika tantes Māras apgādībā, bet tolaik piecus gadus vecā dziedātājas meita ar tēvu Arsenu un aukli Andželu pārcēlās uz Ameriku. Kopš tā laika Beatrise ar brāli nebija tikusies, lai gan internetā abi ik pa laikam sazinājušies. Filmas Nora komanda noorganizēja brāļa un māsas tikšanos Amerikā.

  «Es ļoti mīlu savu brāli. Biju ārkārtīgi noilgojusies pēc viņa, tāpēc par tikšanos biju ļoti priecīga,» teic Beatrise. «Bērnībā man īpaši neinteresēja vienkārši tāpat aizbraukt uz Latviju, taču vienmēr gribējās satikt brāli, manu tanti, māsīcas, brālēnus, aiziet pie mammas uz kapiem… Sarunās Georgs man bieži ir stāstījis par mūsu vecāko brāli Romualdu, tādēļ arī viņu atceros,» saka Bumbieres meita. 2001. gadā brāli Romualdu, Noras Bumbieres pirmdzimto, Jelgavā atrada nogalinātu.

  Beatrisei ir vēl viens brālis, kas dzimis tēva jaunajā ģimenē, taču par viņu jaunā sieviete ir lakoniska: «Es ar šo brāli nekontaktējos.»

  Atmiņas par mammu

  Nora Bumbiere ar aknu cirozi nomira 46 gadu vecumā. Pēc dziedātājas nāves viņas pēdējais vīrs un Beatrises tēvs Arsens Suleimanovs apprecējās ar meitas auklīti Andželu. Taču viņai neizdevās aizstāt māti dziedātājas meitai.

  «Man vienmēr ir bijusi un ir tikai viena mamma, un viņa ir mirusi,» noteic Beatrise.

  Viņa neslēpj – mammas trūkumu allaž skaudri uzjutusi. «Jebkuram jaunākam vai vecākam bērnam, kas nonācis manā situācijā, šādu emociju pietrūktu,» teic estrādes dīvas jaunākā atvase. Filmā Nora Beatrise atklāja, kā viņa uzzināja par mātes nāvi: «Man pateica, ka viņa ir devusies uz koncertu. Un katru reizi, kad jautāju, kur mamma, man atbildēja – mamma ir koncertā. Kad jau braucām uz Ameriku, man pateica, ka mammas nav un mamma nebrauks…»

  Pēdējās spilgtākās atmiņas par mammu Amerikā dzīvojošajai latvietei saistās ar matu veidošanu. «Atceros, sēdēju mājās pie spoguļa, mamma man pina divas bizes. Viena sanāca smuka, otra ne, tāpēc vairākas reizes to pārpina, bet es raudāju, jo man nepatika matus veidot. Mamma lika mierīgi sēdēt, kamēr sanāks smuki.»

  Bumbieres dziesmas arvien Beatrisei atgādina par mammu. «Vienmēr esmu apzinājusies, ka mamma bija izcila un tautā iemīļota dziedātāja. Manuprāt, viņu tik īpašu mūzikā padarīja tam laikam netipiskais jauneklīgais skanējums,» spriež leģendas atvase. «Mana visiemīļotā dziesma no mammas repertuāra ir Vēl nav par vēlu. Es pati gan publiski nedziedu, jo man sanāk diezgan briesmīgi. Taču, kad neviena nav tuvumā, uzdziedu šo dziesmu.»

  Meitu nosaukusi mātes vārdā

  Bumbieres talantus mantojusi Beatrises mazā meitiņa. Viņa pamanījusi, ka septiņgadīgajai Simfonijai Norai patīk un padodas dziedāt un dejot. «Viņa ir tik jauka un mīļa! Es katru dienu pateicos Dievam par savu meitu,» teic laimīgā māmiņa.

  Beatrise savu meitu nosaukusi slavenās mammas vārdā, un arī vārdam Simfonija ir īpaša nozīme. «Kad gaidīju bērnu, ļoti bieži sapnī redzēju mammu dziedam manai meitai simfoniju…

  Jūtu, ka mamma sargā manu meitu un vienmēr ir viņai līdzās,» saka viņa.

  Izrādās, latviešu tautā iemīļotā dziedātāja savai meitai bērnībā šūpuļdziesmas gan nav dziedājusi. «Žēl, es būtu gribējusi,» atzīst Beatrise.

  Meitu Simfoniju Noru jaunā sieviete audzina viena. «Esmu brīva no attiecībām, un man tas ļoti patīk,» paziņo Beatrise Suleimanova. «Ņujorkā netālu no jūras man ir divistabu dzīvoklis. Man ir divi labākie draugi, kas man ir ļoti tuvi un īpaši. Ar viņiem un savu meitu pavadu brīvo laiku – dodamies uz parku, jūru vai kādu jauku restorānu. Un vēl mani saista regeja žanra mūzika un kultūra.»

  Latvijā atgriezties negrib

  Tūlīt pēc vidusskolas beigšanas Amerikā dziedātājas Noras Bumbieres meita uzsāka darba gaitas. «Esmu strādājusi četros restorānos, kas piederēja maniem draugiem. Man ļoti patīk gatavot, tāpēc tas ir arī mans darbs. Patlaban strādāju kādā Bruklinas restorānā par šefpavāri,» PDz atklāj Beatrise.

  Bumbieres meita atzīst – lai arī uzskata sevi par ģimenes cilvēku, vēl kādu atvasi gan negribētu. «Mana dzīves lielākā vērtība ir garīgā un emocionālā brīvība,» uzskata viņa un atzīstas – viņas sapnis ir dzīvot uz kādas salas. «Esmu jau bijusi Barbadosā, Jamaikā, bet drīzumā plānoju brīvdienas Taizemē un Grieķijā. Tāds klimats man patīk,» spriež Suleimanova. «Sniegu gan vairs nekad negribu redzēt. Tāpēc Latvijā dzīvot nevarētu – tur man būtu pārāk auksti.» Tomēr Bumbieres meita atzīst: «Pēc tautības vienmēr esmu jutusies kā latviete. Un, ticiet man, amerikāņi nekad neļaus man aizmirst, ka šeit esmu tikai imigrante.»

  Lasi vēl:

  1 komentārs

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+