• Šobrīd

  weather img

  Rīga -4°C Daļēji apmācies, D vējš, 3.6 m/s

  Ugunsdzēsējiem aizvadītajās brīvdienās — darba pilnas rokas

  Kriminālziņas
  Santa
  Santa
  4. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Aizvadītajā nedēļas nogalē ugunsdzēsējiem un glābējiem bija darba pilnas rokas — saņemti 78 izsaukumi: 25 uz ugunsgrēku dzēšanu, 36 uz glābšanas darbiem un 16 izsaukumi bija maldinājumi. Vienā no izsaukumiem nācās iesaistīt ievērojamus papildspēkus, lai tiktu galā ar plašu ugunsgrēku, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

  Svētdien, plkst. 22:06, ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Stopiņu novadu, kur vienstāvu atkritumu pārstrādes angārā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu angāra jumts un liesmas turpina strauji izplatīties. Piesaistot ievērojamus papildspēkus no Rīgas reģiona ugunsdzēsības daļām, plkst 23:39 ugunsgrēka izplatīšanos izdevās ierobežot. Ugunsgrēkā angārā dega iekrāvējs, tehnoloģiskās iekārtas, atkritumi un ēkas jumts kopumā 850 m2 platībā.

  Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās 39 ugunsdzēsēji glābēji ar astoņām autocisternām un divām autokāpnēm.

  Naktī no svētdienas uz pirmdienu, plkst. 02:03, VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novadā sešstāvu dzīvojamā mājā ir izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties uzsāka cilvēku glābšanu no ēkas augšējā stāva un evakuāciju no pārējiem stāviem. Ar glābšanas masku palīdzību tika izglābti trīs cilvēki un suns. No ēkas tika evakuēti 11 cilvēki. Pārmeklējot ēku tika konstatēts, ka sadūmojumu radīja piektā stāvā 3 m2 platībā degošs elektrības skapis un elektrības vadu tehnoloģiskā šahta, kas tika nodzēsts ar pulvera aparāta palīdzību. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza plkst. 03:38.

  Sestdien, plkst. 13:33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rēzeknes novadu, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka 6m2 platībā bija degusi katlu telpa. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti NMPD mediķiem.

  Svētdien Rundāles novadā no ūdenstilpnes izcelts viens noslīkušais.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+