• Mobilo balss sakaru lietotāju skaits Latvijā pārsniedz valsts iedzīvotāju skaitu

  Mobilie sakari
  Santa.lv
  Santa.lv
  13. novembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Mobilo balss sakaru pakalpojumus Latvijā lieto vairāk nekā 2 miljoni klientu, kas ievērojami pārsniedz valsts iedzīvotāju skaitu, liecina Eiropas Elektronisko komunikāciju regulatoru iestādes (BEREC) dati.

  Tas nozīmē, ka Latvijā ir gana liels iedzīvotāju skaits, kuriem ir vairāki pieslēgumi, lai tādējādi norobežotu darba zvanus no privātajiem.

  BEREC oficiālie dati liecina, ka, vērtējot mobilo balss sakaru pieslēgumu skaitu (SIM kartes), lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ir Tele2, kura tirgus daļa ir 42,3%. Otrs lielākais operators Latvijā ir LMT (34,8%), bet trešais – Bite Latvija (22,9%).

  “Latvijā mobilo sakaru tirgū valda spēcīga konkurence, uzņēmumiem cīnoties par tirgus pozīcijām dažādos nozares sektoros, no kā lielākie ieguvēji noteikti ir mobilo sakaru lietotāji. Operatoru panākumus ietekmē gan izvēlētā biznesa stratēģija un pieejas klientu piesaistē, gan arī demogrāfiskā situācija un e-prasmes valstī,” atzīst Latvijas Telekomunikāciju asociācijas izpilddirektors Jānis Lelis. “Par demogrāfisko situāciju mobilo sakaru kontekstā ir samērā maz runāts un diskutēts, bet ir skaidrs, ka operatori izaugsmei nevarēs paļauties uz lielu skaita jaunu klientu piesaisti. Tie noteikti būs jauni pakalpojumi un biznesa nišas, kurās centīsies ielauzties operatori.”

  BEREC datos netiek uzskaitīti M2M karšu pieslēgumi, kas ļauj iekārtām, izmantojot mobilo internetu, sazināties savā starpā, kā arī SIM kartes, kas paredzētas tikai datu pārraidei. Tāpat netiek skaitīti M2P pieslēgumi, kas nepieciešami lietu interneta risinājumiem.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē