• Šobrīd

  weather img

  Rīga +11°C

  Latvijas pilsētās tiek veikti priekšdarbi, lai mazinātu saslimšanu ar Covid-19

  Aktuāli
  Santa.lv
  Santa.lv
  12. marts, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Ņemot vērā arvien pieaugošo saslimšanas gadījumu skaitu ar koronavīrusu Covid-19 Latvijā, lielās pilsētas jau savlaicīgi ir veikušas nepieciešamos sagatavošanās darbus, lai iespēju robežās mazinātu vīrusa izplatību to teritorijās.

  Visās lielajās pilsētās ir notikušas informatīvas sanāksmes, lai iepazīstinātu atbildīgos pašvaldību struktūrvienību darbiniekus ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rekomendācijām un pārrunātu katrā no pilsētām veicamos pasākumus.

  Viens no svarīgākajiem darbiem ir iedzīvotāju informēšana par profilaksi. Atsevišķās pilsētās, piemēram, Liepājā, norisinājušies jau vairāki informatīvi pasākumi skolās, ģimenes ārstu praksēs, ārstniecības un pašvaldības iestādēs. Daudzviet izglītības, veselības aprūpes un citās pašvaldības iestādēs ir izvietoti informatīvi plakāti.

  Tā kā viens no būtiskākajiem profilaktiskajiem pasākumiem ir regulāra dezinfekcijas līdzekļu lietošana sadzīvē, vairāku pilsētu izglītības iestādēs, piemēram, Daugavpilī un Jelgavā, jau šobrīd daudzviet tiek nodrošināti roku dezinfekcijas līdzekļi, bet citās pilsētās tos plānots izvietot jau tuvākajā laikā.

  Turklāt Jelgavas izglītības iestādēs pastiprināti tiek veikta mitrā telpu uzkopšana, galdu, solu u. c. virsmu, durvju rokturu un kāpņu rokturu tīrīšana. Biežāka telpu vēdināšana un uzkopšana notiek arī citu pilsētu izglītības iestādēs. Tāpat izglītības iestādes aicina vecākus sekot līdzi aktuālajai informācijai un izvērtēt, vai gaidāmajās skolēnu brīvdienās ir jāveic ceļojumi uz vīrusa skartajam zonām. Izglītības iestāžu darbiniekiem arī uzdots sekot līdzi SPKC sniegtajai informācijai par Covid-19 infekciju.

  Pastiprināti drošības pasākumi ir ieviesti arī reģionālajās slimnīcās.

  Tā, piemēram, Jelgavas pilsētas slimnīcā pacientus ar aizdomām par inficēšanos ar Covid-19 plānots novirzīt par atsevišķu ieeju un ievietot karantīnā, kur tiks izvērtēts pacienta stāvoklis, veiktas analīzes un sniegta visa veida ārstnieciskā palīdzība. Pozitīva analīžu rezultāta gadījumā tiks izsaukta NMPD brigāde pacienta nogādāšanai Latvijas Infektoloģijas centrā. Daugavpilī ir izstrādāts Daugavpils reģionālās slimnīcas struktūrvienības Plaušu slimību un tuberkulozes centrs pārprofilēšanas plāns koronavīrusa slimnieku uzņemšanai. Gan Daugavpils, gan Liepājas iedzīvotāji ar aizdomām par inficēšanos  tiek aicināti zvanīt pa tālruni 113, nevis doties uz ārstniecības iestādi pašu spēkiem.

  Pastiprināti higiēnas un drošības pasākumi tiek ieviesti arī sociālajos dienestos un sociālās aprūpes iestādēs. Tā, piemēram, Jēkabpils dienas aprūpes centrā, krīzes centrā un nakts patversmē dezinfekcijas līdzekļi tiek pastiprināti lietoti, apstrādājot durvju rokturus, virsmas un rokas. Aprūpētājām, kas sniedz aprūpes pakalpojumu mājās, ir izdalīti izsmidzināmi dezinfekcijas līdzekļi. Tie tiek nodrošināti arī citu pilsētu sociālās aprūpes iestādēs. Uzmanība profilaktiskiem pasākumiem ir pievērsta arī citās pašvaldības iestādēs. Piemēram, Jūrmalas pašvaldības klientu apkalpošanas centros tiek nodrošināta virsmu dezinfekcija, pieejami arī roku dezinfekcijas līdzekļi.

  Uzmanība tiek pievērsta arī sabiedriskajam transportam. Liepājā izskanējis ierosinājums Liepājas lidostā uzstādīt iebraukušo pasažieru temperatūras mērīšanas ierīci, kā tas ir lielākajās pasaules lidostās. Tāpat sabiedriskajā transportā plānots pastiprināti veikt dezinfekcijas un tīrīšanas darbus, kā arī pēc iespējas biežāk vēdināt transporta līdzekļus un sabiedriskās koplietošanas telpas.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+