• Ko darīt, ja uz kājas uzmetas roze

  Padomi
  Santa.lv
  Santa.lv
  27. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: 220 Selfmade studio/Shutterstock.com
  Rozi var viegli atpazīt, jo tai piemīt četras iekaisumam raksturīgās pazīmes: norobežots ādas apsārtums, pietūkums, karstums un sāpes pietūkušajā vietā.  
  1. Dodies pie ģimenes ārsta un sāc ārstēt rozi pēc iespējas drīzāk, lai neattīstītos smags iekaisums. Pret to labi palīdz visparastākās kara laika zālespenicilīns. Tā kā ilgu laiku to tikpat kā nelietoja, streptokokiem pret šo medikamentu nav izveidojusies rezistence.  
  2. Papildus lieto pretsāpju un pretiekaisuma līdzekli, piemēram, diklofenaku, ibuprofēnu vai citu. Ja bojātas nieres, drošāk izmantot paracetamolu (tas gan vairāk kaitē aknām…) vai abas zāles kombinēt. Ģimenes ārsts zāļu kombināciju precizēs. 
  3. Tā kā rozes infekcijai ir arī alerģiskais komponents, reizēm vajag izmantot arī pretalerģijas līdzekļus jeb tā sauktos H1 receptoru blokatorus, piemēram, dimedrolu, suprastīnu vai citus. Arī par to aprunājies ar ģimenes ārstu.
  4. Daudz dzer, lai streptokoku izdalītās indes skalotos laukā no organisma. Smagas slimības gadījumā slimnīcā veiks dezintoksikāciju – liks sistēmu un dos urīndzenošas zāles.    
  5. Turi kājas sausumā! Dušā drīksti iet, tikai kājas pēc tam kārtīgi noslauki. Mikrobiem nepatīk tīrība. Ja uz kājas ir čūla, droši vari ar remdenu ūdeni un ziepēm to nomazgāt un pēc tam pārsiet, lietojot ārsta ieteiktas zāles. Taču par mazgāšanos vannā gan aizmirsti vismaz mēnesi!
  6. Ēd vitamīniem bagātu ēdienu, lai stiprinātu organisma pretestības spējas! Pacienti mēdz jautāt, vai padzert kādus vitamīnus. Nē, nevajag! Labāk izvēlies tomātus, gurķus, lociņus, citus dārzeņus…
  7. Slimības 5.–7. dienā kāju vajag sākt saitēt ar elastīgo saiti no pirkstgaliem līdz pat celim, neatstājot nekur pliku ādu. Tas nepieciešams, lai saudzētu no rozes iekaisuma cietušo limfātisko sistēmu. Vislabāk to darīt no rīta gultā pirms celšanās, kamēr kāja nav pietūkusi, paceļot uz augšu, lai attek asinis.

   Ja nav čūlu un brūču, kuras vajag pārsiet, var lietot arī ārsta izrakstītas kompresijas zeķes. Vienīgi tas sanāks dārgāk, jo slimības sākumā tūska būs lielāka, taču, tai mazinoties, nāksies pirkt jaunas zeķes. Zeķes vai elastīgo saiti vajag valkāt vismaz pusgadu.

   Kāpēc tas ir svarīgi? Lai cik tas dīvaini būtu, kājās venozās asinis un limfa tek no apakšas uz augšu. Ikru pumpis – muskulis – staigājot saraujas un dzen asinis un limfu uz augšu. Valkājot elastīgo saiti vai zeķes, dosi tam papildu spēku un neļausi sakrāties zemādā audu šķidrumam, lai tas vēl vairāk nebojā audus. 
  8. No kovbojiem amerikāņu filmās mācies atpūtināt kājas – cel tās uz galda vai ķeblīša, lai būtu augstāk par sirds līmeni un no tām attecētu asinis. 
  9. Pēc rozes pārslimošanas plaisiņas uz pēdām pēc mazgāšanās piepūderē ar streptocīda pulveri, lai mazinātu jaunu inficēšanās iespēju. Pulveris ir diezgan rupjš, tāpēc, lai nenobirtu zemē, ieteicams samalt kafijas dzirnaviņās līdz pūdercukura konsistencei, ietīt marlītē un tad piepūderēt kāju.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē