Kā pierādīt, ka manā dārzā ir saindēta augsne?

Praktiski padomi
Ievas Padomu Avīze
Ievas Padomu Avīze
18. septembris, 2020
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Pixabay
Kaimiņš savā aizaugušajā dārzā augus nomigloja ar raundapu, un tas nonāca arī manā dārzā. Es saslimu, un domāju, ka pie vainas bija šī ķīmija. Dēls grib pie manis vest mazbērnus, bet es viņam saku – tas ir bīstami. Vedekla manam stāstam par indīgo ķīmiju augsnē tic, bet dēls – ne. Kur varu aizvest savu augsni pārbaudīt, lai pierādītu, ka tā ir indīga?

Lai noteiktu ķīmisko vielu klātbūtni, augsni analīzēm var nodot Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR laboratorijā, tomēr, visticamāk, šajā gadījumā tās neko saistībā ar raundapu neuzrādīs, jo smidzinājums ir bijis netiešs un tas trāpījis zālājam, nevis pašai augsnei. Parasti to viegli var dabā pamanīt – augi pēc apstrādes ar sistēmas iedarbības herbicīdiem pēc pāris dienām nodzeltē un aiziet bojā. 

Savukārt citkārt, kad kaimiņš miglo savu dārzu ar raundapu vai jebkuru citu augu aizsardzības līdzekli un tas nokļūst arī kaimiņu teritorijā, nekavējoties jāziņo Valsts augu aizsardzības dienestam, jo šāda rīcība ir pārkāpums, un par to draud administratīvais sods.

Uzreiz gan jāsaka: dienests var uzlikt sodu, kas būs jānomaksā valstij, nevis kaimiņam, kam nodarīts kaitējums. Prasība pret pāridarītāju būtu jāuztur civiltiesiskā kārtībā.

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+