• Kā pierādīt, ka manā dārzā ir saindēta augsne?

  Praktiski padomi
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  18. septembris, 2020
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Kaimiņš savā aizaugušajā dārzā augus nomigloja ar raundapu, un tas nonāca arī manā dārzā. Es saslimu, un domāju, ka pie vainas bija šī ķīmija. Dēls grib pie manis vest mazbērnus, bet es viņam saku – tas ir bīstami. Vedekla manam stāstam par indīgo ķīmiju augsnē tic, bet dēls – ne. Kur varu aizvest savu augsni pārbaudīt, lai pierādītu, ka tā ir indīga?

  Lai noteiktu ķīmisko vielu klātbūtni, augsni analīzēm var nodot Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR laboratorijā, tomēr, visticamāk, šajā gadījumā tās neko saistībā ar raundapu neuzrādīs, jo smidzinājums ir bijis netiešs un tas trāpījis zālājam, nevis pašai augsnei. Parasti to viegli var dabā pamanīt – augi pēc apstrādes ar sistēmas iedarbības herbicīdiem pēc pāris dienām nodzeltē un aiziet bojā. 

  Savukārt citkārt, kad kaimiņš miglo savu dārzu ar raundapu vai jebkuru citu augu aizsardzības līdzekli un tas nokļūst arī kaimiņu teritorijā, nekavējoties jāziņo Valsts augu aizsardzības dienestam, jo šāda rīcība ir pārkāpums, un par to draud administratīvais sods.

  Uzreiz gan jāsaka: dienests var uzlikt sodu, kas būs jānomaksā valstij, nevis kaimiņam, kam nodarīts kaitējums. Prasība pret pāridarītāju būtu jāuztur civiltiesiskā kārtībā.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē