• 4 vienkārši padomi labākam miegam

  Padomi
  Santa.lv
  Santa.lv
  30. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Dean Drobot/Shutterstock.com
  Labs miegs ir panākumu, veselības un dzīvesprieka viena no atslēgām.
  1. Veselīgāk guļ tie cilvēki, kuri naktī miegā grozās, – būtu labi nakts laikā pagriezties 15–20 reižu. Gulēšanas pozu ilgstoši nemainot, tiek nospiesti audi. Visvairāk apdraudētas vietas, kur kauls ir tuvu ādai. Guļot uz sāna, tas ir plecs, gurns, uz kā balstās liela daļa gulētāja svara, arī papēži. Ilgstoši nemainot pozu, asinsvadi tiek saspiesti un apasiņošana ir traucēta.
  2. Ir divi veidi, kā vislabāk izgulēties: uz muguras un uz sāna. Ja guļ uz muguras, spilvenam jābūt pēc iespējas zemākam. Guļot uz sāna, mugurai patīk, ja ass līnija ir taisna – murgurkauls nav ieliecies, un plecs ir pievilkts pie auss. Tātad matracim jāspēj veidot atbilstošus ieliekumus zem gulētāja. Matrači, kas to nevainojami varētu paveikt, maksā dārgi.
  3. Vissliktāk ir gulēt uz vēdera, jo šādā stāvoklī galvas pozīcija veicina elpošanas un asinscirkulācijas problēmu rašanos. Šī no ortopēdiskā viedokļa ir visam mugurkaulam visgrūtāk pieņemamā poza, no tādas ir jāmēģina atradināties.
  4. Nedrīkst gulēt uz pārāk maza, sadalīta, bedraina matrača. Ir jābūt pietiekami lielam un līdzenam pamatam. Ciets vai mīksts – tā ir gaumes lieta, tomēr vēlams cietāks. Ja cilvēks ir vesels, guļot uz muguras, viņš var labi izgulēties arī uz absolūti cieta pamata. Pagriežoties uz sāna, protams, uzreiz būs pavisam cita situācija. Bet ilgi jau cilvēks tā negulēs un meklēs atkal neitrālo pozīciju.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē