• Šobrīd

  weather img

  Rīga +14°C

  Vidusjūras diēta kapsulās
  Cardioace logo

  Tiesu izskatīšanas paātrināšanai rosina mazāk ņemt vērā advokātu aizņemtību

  Aktuāli
  Ziņu aģentūra LETA
  27. novembris, 2019
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Tiesu darba ātrumu negatīvi ietekmē advokātu vienlaicīga piedalīšanās vairākos tiesas procesos, aptaujājot tiesnešus un analizējot tiesnešu profesionālās novērtēšanas procesā saņemtos tiesnešu pašnovērtējumus, secinājusi Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija.

  Augstākās tiesas pārstāve Rasma Zvejniece aģentūru LETA informēja, ka šonedēļ Tieslietu padomē skatīts kvalifikācijas kolēģijas piedāvājums apsvērt grozījumus likumā Par tiesu varu un noteikt advokātu noslodzes kalendāram tikai informatīvu nozīmi, nevis kā šobrīd, kad likumā noteikts, ka to ņemt vērā ir obligāts nosacījums tiesnesim, nozīmējot tiesas sēdes.

  Ņemot vērā būtisko nozīmi, kāda ir lietu izskatīšanai saprātīgā termiņā, Tieslietu padome uzklausīja Latvijas Zvērinātu advokātu padomes (LZAP) priekšsēdētāja Jāņa Rozenberga viedokli par Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas aktualizēto problēmu.

  Viņš neesot noliedzis problēmu ar advokātu aizņemtību, kas liedz tiesai iespēju nozīmēt atsevišķas krimināllietas izskatīšanai iespējami īsākos termiņos, taču paudis nostāju, ka problēma nav vērtējama kā sistēmiska, jo to rada visai neliels advokātu skaits un tā skar visai nelielu daļu krimināllietu.

  Advokātu aizņemtība nerada lietu izskatīšanas novilcināšanu civillietās vai administratīvajās lietās. Tādēļ LZAP neatbalsta priekšlikumu, ka advokātu noslodzes kalendāram tiktu noteikta vien informatīva nozīme.

  Problēmas risinājumam LZAP pati piedāvājusi vairākus citus risinājumus, proti, Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksā iekļauta norma, ka advokātam jāatsakās no juridiskās palīdzības sniegšanas, ja advokāts nevar pienācīgi veikt savus pienākumus, skaidrojis Rozenbergs. 

  LZAP arī rosinājusi Tieslietu ministrijai priekšlikumus par Kriminālprocesa likuma grozījumiem, paredzot nepieciešamības gadījumā papildus aizstāvja aicināšanu krimināllietas iztiesāšanas laikā.

  Turklāt LZAP aicinājusi uz pārrunām 20 noslogotākos Latvijas advokātus, lai informētu par Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas pausto iniciatīvu atteikties no advokātu kalendāra un tā iespējamām sekām, kas skartu visus Latvijas advokātus. Kolēģijā apspriesti šo advokātu prakses organizācijas jautājumi un iespējamie risinājumi.

  Pēc Zvejnieces sniegtās informācijas, Tieslietu padome atbalstīja LZAP centienus normatīvā regulējuma pilnveidošanā, kā arī aktīvo komunikāciju ar advokātiem, jo tas varētu mazināt problēmu un veicināt lietu izskatīšanu saprātīgos termiņos, arī neatsakoties no advokātu noslodzes kalendāra. Vienlaikus tiesneši norādīja, ka advokātu kalendāra ieraksti nedrīkst būt ierobežojums efektīvam tiesas darbam, un situācija, ka tiesas sēžu laiks primāri jāpieskaņo advokāta darba grafikam, nav pieļaujama.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība - Parūpējies par savu sirdi!

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+