Noslēpumainie bruņneši

Dzīvnieku pasaule
Alesandro Di Marco
Astes
Astes
19. decembris, 2019
Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Foto: Shutterstock
Latvieši bruņnešus lielākoties ir redzējuši tikai dokumentālajās filmās vai zooloģiskajos dārzos. Šis dzīvnieks ir tik savāds, ka ir grūti pat iedomāties, kā bruņnesis pavada savas dienas un naktis savvaļā.

Pirmā tikšanās

Atceros, kā pirmo reizi satiku bruņnesi, sastaigājot pa Argentīnas stepi. Visu dienu biju vērojis putnus. Vēlā pēcpusdienā pamanīju kondoru grupu, kas bija nolaidusies uz zemes un sapulcējušies vienā vietā. Gribēju uzzināt, ko viņi tur atraduši, tāpēc atstāju savu slēpni un lēnām lavījos viņiem klāt, slēpjoties aiz stepē izmētātājiem krūmāju kušķiem.

Pēkšņi man šķita, ka tieku novērots. Mēs taču visi zinām šo sajūtu. Nedaudz pagriezu galvu pa kreisi un ieraudzīju, ka nepilnu divu metru attālumā no manis bija apstājies bruņnesis un ostīja gaisu. Tobrīd aizmirsu kondorus un savu darbu. Neredzēju neko citu, kā tikai šo dzīvnieku, kurš bija nedaudz lielāks par ezi. Nevarēju saprast, vai mēģināt ātri ieslēgt fotokameru, lai šo brīdi iemūžinātu, vai arī vienkārši izbaudīt to, ka stāvu stepes vidū blakus bruņnesim.

Lai gan, staigājot pa stepi, nav nemaz tik grūti satikt  šos dzīvniekus, man tā bija pirmā reize.

Viss man viņā šķita dīvains – gan viņa ķermeņa forma, gan bruņas, kas viņu pasargā. Pat viņa sejas izteiksme nelīdzinājās citiem dzīvniekiem.

Tomēr te, dzeltenajā zālājā, kur tikai retumis varēja manīt zaļus plankumus ūdens tuvumā, viņš šķita iederīgs. Nevaru pateikt, cik ilgi laiku mēs abi tā stāvējām un viens uz otru skatījāmies, izliekoties, ka neesam pamanījuši, ka šajā pievakarē stepē neesam vieni. Galu galā nolēmu noriskēt un izvilku savu fotoaparātu. Mans jaunais draugs laikam vēlējās izrādīties, jo ļāva man fotografējot pavadīt pietiekami ilgu laiku. Tad dzīvnieks vēlreiz uz mani palūkojās un savā dīvainajā gaitā, it kā staigājot uz pirkstgaliem, aizsteidzās uz savu alu.

Nākamā lapa

Nākamais: Ļoti seni dzīvnieki

0 komentāri

Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

Pievienot komentāru

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

 

Veselība

Vairāk

Receptes

Vairāk

Privātā Dzīve

Vairāk

Ieva

Vairāk

Mans Mazais

Vairāk

Māja un Dārzs

Vairāk

AutoBild.lv

Vairāk

Astes

Vairāk

Klubs

Vairāk

Santa+