Foto: Kluba meitene BDM: Vizuāli – esmu tāda dūdiņa… maigā. Bet patiesībā…

Repot var tad, kad ir, ko teikt. Piemēram, kad tev jau ir maģistra grāds un finansiāli sakārtota dzīve. Tieši tā noticis ar vienu no retajām latviešu reperēm, kurai nesen klajā nācis pirmais albums Shapeshifter. KLUBS labprāt sauktu viņu vārdā, bet, kā saka jaunā mūziķe, tas brīdis vēl nav pienācis. Pagaidām paliekam pie skatuves vārda BDM. Tam, protams, ir atšifrējums, tomēr repere ļauj katram pašam izdomāt savu versiju.
Aivars Pastalnieks
Aivars Pastalnieks
Foto: Toms Norde. Stils: Kristīne Laizāne

Kad man bija 17–18, sapratu, ka vajag bāzi, atspērienu, uzaudzēt muskuļus, izveidot personību, un tad es varu stāstīt.

– Pastāstīšu, kā viss sākās. Man šķiet, tas ir interesants stāsts. Kārtējais pandēmijas rezultāts, kad cilvēki sēž mājsēdē un domā, ko darīt ar savu dzīvi. Nebiju bezdarbniece vai dīkstāvē, vienkārši sēdēju četrās sienās dienu pēc dienas un jutos iesprostota. Sapratu – vajag atrast atspēriena punktu, kas iedod pozitīvu lādiņu. Es sevi dekonstruēju. Domāju – ko vēl gribētu dzīvē izdarīt, kas sagādā prieku? Visu apzināto mūžu esmu vēlējusies nodarboties ar mūziku. Bāc, kas mani attur to darīt? Hiphopu sāku vidusskolā. Toreiz apstājos pie punkta, ka man vajag labu izglītību, karjeru, un tad varbūt redzēs.

Tagad man ir izglītība, karjera, resursi. Kāpēc lai to nedarītu? Ja nesanāks, dzīves nogalē nevarēšu sev pārmest, ka neesmu mēģinājusi. 
Tā izkalu dzelzi, kamēr karsta, un ­uzrakstīju pirmo singlu.

– Pag, tu teici – tagad ir resursi.
– Jā, esmu finansiāli stabila un nodrošināta. Konsultēju dažādus cilvēkus. Lielākajai daļai Latvijas hiphopa mākslinieku ir ļoti ierobežoti resursi. Katras dziesmas uzrakstīšana ir liels izaicinājums. Daudz atkarīgs no tā, kādas kvalitātes studijā ieraksties. Tā ir naudas lieta. Šajā dzīves posmā es varēju uzrakstīt albumu. Tas tapa šābrīža labākajā studijā pie Jāņa Šmēdiņa Jelgavā. Viņš ir megatalantīgs skaņu inženieris. Dara to olimpiskajā līmenī. Ļoti mērķtiecīgi gāju uz albumu, tas tapa īsā laikā – ­sešos mēnešos.

– Tu ielēci repa vidē. Kā tevi uzņēma?
– Man šķiet, ka diezgan pozitīvi. Vienkārši uzfilmēju klipu IG mīla un iemetu to medijos. Reakcija bija ļoti atsaucīga – o, kaut kas interesants. No tā mediju haipa arī sociālie tīkli sāka viļņoties – kas tā ir? 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+